Під час масових відключень світла на Київщині рівень злочинності став меншим
Поліція удвічі збільшила кількість патрулів та роз’яснювала людям правила життя в особливий період.
Загальний рівень злочинності на Київщині у час відключень світла впав, а от ДТП стало більше.
Про це у неділю, 27 листопада, голова поліції Київщини Андрій Нєбитов в ефірі телемарафону.
«Ми вдвічі збільшили патрулі на території Київської області, таке ж саме завдання голова Нацполіції Ігор Клименко дав усім регіонам. Тому завдяки підвищенню сил безпеки ми не спостерігаємо зміни криміногенної ситуації і збільшення крадіжок», — зазначив він.
Порівняно з минулими періодами в області поменшало крадіжок на 15%, також з помешкань — на 40%, а загальна злочинність стала меншою на 5%.
Але стало більше аварій на дорогах та постраждалих пішоходів. У темну пору доби та ще й при економії електрики, треба дотримуватись певних правил.
«Не всі люди прислухаються до наших порад — ходити у світлому одязі та зі світловідбивачем. Переходьте ви пішохідний перехід — увімкніть ліхтарик на телефоні, щоб вас було видно», — розповів Нєбитов.
За його словами, «трохи збільшилася» і кількість звернень щодо домашнього насильства.
До слова, на Київщині незабаром з’являться 500 камер відеоспостереження з розпізнаванням обличчя. Їх встановлять у громадських місцях на території всіх великих міст області. Нині поліція працює і з головами ОСББ, щоб вони користувалися сучасними системами відеоспостереження.
У столиці триває міжнародна акція «16 днів без насильства». Вона стартувала з вистави Дикого театру «Жінко сядь». Вона заснована на реальних подіях і розповідає про життя однієї української родини після шлюбу.
Як зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда, в умовах війни проблема домашнього насильства стала ще гострішою. Через постійні стреси та переживання стосунки між людьми стають напруженими та часто призводять до конфліктів всередині родини. Вона розповіла, що цьогоріч змогли запустити п’ять мобільних бригад допомоги постраждалим від насильства. Також нещодавно відкрили новий Денний центр допомоги постраждалим від домашнього насильства, на базі якого працює Центр допомоги врятованим — людям, які втекли від війни чи виїхали з окупації
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»