Онлайн-купівля продуктів: як зберегти сімейний бюджет

Кияни замість поїздок на гуртовий ринок чи у гіпермаркет все частіше користуються онлайн-закупівлями.
Переваги очевидні: сервіс цілодобовий, зручно оплачувати карткою, можна з будь-якого місця замовити кошик продуктів літнім родичам або колезі, що захворів. В оновленому онлайн-сервісі популярної мережі Новус доставка від 1000 грн по акції безкоштовна. Як ще заощадити на закупівлі харчових продуктів?
Товари тривалого зберігання
Інфляція швидко з’їдає фінансові запаси. Частину заощаджень вкладіть у стратегічний запас товарів на 2-6 місяців. Сіль та цукор далеко від води зберігаються роками. Вівсянка (без смакових добавок), рис та макаронні вироби залишаються корисними до 20 років. Однак зберігати їх доведеться у герметичних вакуумних контейнерах. За звичайних умов у приміщенні без підвищеної вологості протримаються до 8 місяців.
Завжди виручає ультрапастеризоване молоко. На заводі сировину швидко нагрівають до температури 137-145ºС, тому:
- уся патогенна мікрофлора гине;
- зберігаються корисні мікроелементи — кальцій, магній, вітаміни;
- молоко не втрачає користі у спеціальному пакеті без холодильника до 6 місяців.
Ціна кавових зерен постійно зростає. Вакуумне пакування кави в зернах зберігається до 12 місяців. Молота кава у герметичній упаковці — до 30 місяців. Щоб аромат не зник, замість великих кілограмових пакунків вигідніше купити кілька маленьких по 250-500 г.
Закриті пачки чаю у сухому приміщенні при кімнатній температурі зберігаються кілька років. Пуер та червоний чай невибагливі, а ось ферментований улун після відкриття рекомендують тримати у холодильнику у вакуумному пакеті.
Від 6 місяців і більше зберігають властивості спеції, какао, сухе молоко, яєчний порошок, желе, сублімовані продукти, мед, соєвий соус, вино, оцет.
Оптимальний обсяг закупівлі
Соняшникова та оливкова олії для невеликої родини купуйте в пляшках по 700-1000 мл, щоб процес окислення не настав до повного використання вмісту пляшки. Крупу закуповують на 1-2 місяці з розрахунку 75 г/порція.
Коренеплоди без спеціальних умов зберігання «проживуть» 2-3 тижні. Молочні продукти, фрукти, цитрусові, зелень — 7 днів.
Заощаджувати сімейний бюджет просто: допоможе планова закупівля з доставкою додому точно розрахованого обсягу їжі на місяць чи тиждень. Зберігання великих запасів продовольства та розрахунок строків доставки делікатесів довірте фахівцям супермаркетів.
Леонід РУДЕНКО