У Києві визначили переможців конкурсу на отримання іменних стипендій Героїв Небесної Сотні

Переможцями стали 25 найкращих молодих учених України.
Міністерство освіти і науки щороку проводить конкурс на здобуття державних іменних стипендій для увічнення подій революції гідності та вшанування подвигу Героїв України — Героїв Небесної Сотні. Вони призначаються за активну громадянську позицію, відмінне навчання та вагомі наукові результати студентам, курсантам і молодим науковцям.
У Міносвіти розповіли, що цьогоріч на конкурс подали документи 71 претендент, які працюють або навчаються у закладах вищої освіти та наукових установах, що належать до сфери управління міністерств, СБУ або перебувають у віданні Національної академії наук.
Переможцями конкурсу стали 25 молодих учених, які мають вагомий внесок у розвиток науки як важливої складової захисту національних інтересів України, посилення її міжнародного авторитету, розвиток демократичних та гуманістичних цінностей у сфері науки і освіти.
Визначення переможців на здобуття державних іменних стипендій на 2023 рік відбулось відповідно до 5 номінацій:
- стипендія імені Дмитра Максимова — 5 осіб;
- стипендія Імені Назарія Войтовича — 5 осіб;
- стипендія імені Романа Гурика — 5 осіб;
- стипендія імені Устима Голоднюка — 5 осіб;
- стипендія імені Юрія Поправки — 5 осіб.
З нагоди Дня Гідності та Свободи голова Міносвіти Сергій Шкарлет закликав згадати подвиг Героїв Небесної Сотні, «які стали ангелами патріотизму та мужності заради збереження теперішнього та розвитку майбутнього».
«Пам’ятаймо відданість Героїв, шануймо їхні ідеали, вчинки та подвиги для кращого майбутнього держави!» — зазначив міністр освіти і науки.
Сьогодні, 21 листопада, у День Гідності та Свободи мер Києва Віталій Кличко нагадав про ціну свободи для України.
«Ми довели, що не боїмося і не скоримося. Що, об’єднавшись заради високої мети, заради принципів і цінностей, ми завжди перемагаємо. Цього не врахувала тиранічна росія», — сказав Київській міський голова, закликавши пам’ятати та шанувати наших героїв.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»