Психологічну допомогу у столиці надають в режимі 24/7
Київський міський центр гендерної рівності, запобігання та протидії насильству з перших днів війни надавав психологічну допомогу усім, хто її потребує.
Російське вторгнення змінило життя та змусило багатьох працювати в нових умовах.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда поділилась на своїй сторінці у фейсбук статисткою, яка демонструє, наскільки усі прояви війни впливають на людську психіку і як зросли потреби киян саме в спеціалізованій допомозі.
«З початку року на гарячу лінію «15-00“надійшло більше ніж дев’ять тисяч шістсот звернень. З них тисяча шістсот тринадцять стосувалися домашнього насильства. Решта — це звернення через переживання щодо війни, страх втратити близьких, або не прокинутися завтра вранці, опинитися в окупації. Усі ці люди отримали психологічну підтримку від наших фахівців», — розповіла Марина Хонда.
Саме тому діяльність Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, важко переоцінити.
Фахівці Центру в режимі 24/7 надають психологічну допомогу усім, хто її потребує.
Важливо, що у Києві є можливості здійснення різнобічної підтримки. Адже й у війну не зникла проблема домашнього насильства.
Тож за потреби постраждалим надаються місця безпечного перебування у Притулках та Кімнатах кризового реагування Центру.
Заступниця голови КМДА повідомила, що у цих, так званих «кризових кімнатах», цьогоріч перебувало 86 осіб — 50 дорослих та 36 дітей. А у в Притулках жило 38 осіб.
«За більш ніж два місяці роботи наших мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, ними було надано виїзних 87 консультацій», — розповіла Марина Хонда.
Служба телефону довіри Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству працює 24/7. Туди, можна звертатись за номерами 15-00 (зі стаціонарного) та 044 272 1500 (з мобільного).
Також Центр надає онлайн-консультації у Skype (dovira1500).
Головне, люди мають усвідомити — вони не одні та можуть отримати психологічну, первинну юридичну та правову допомогу.
До слова, У Києві приділяють велику увагу й роботі з дитячою посттравмою. Зокрема, незабаром відкриють центр «Барнахус», в якому надаватимуть комплексну та скоординовану допомогу дітям, які постраждали від насильства.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»