З початку російського вторгнення у Києві осиротіли 185 дітей

Загалом у місті нараховується 2300 дітей-сиріт.
30 вересня, символічно у День Віри, Надії, Любові, відзначають й День усиновлення. Цей день є символом милосердя і добра до людей. Свято заснували 30 вересня 2009 року. Про встановлення свята оголосили на Всеукраїнському форумі усиновлювачів, який проходив 27 листопада 2008 року в Києві. Це свято батьків і дітей, працівників служб у справах дітей та усіх причетних до цієї благородної справи, нашої держави в цілому, яка поступово втілює на практиці гасло «Чужих дітей не буває».
«Це вагома нагода вкотре привернути увагу до проблеми сирітства. Особливо під час війни, коли часто діти залишаються без батьків, — наголосила заступниця голови КМДА Марина Хонда. — На жаль, не всі вони можуть знайти свою родину, але усі повинні виховуватися в сім’ях, або в наближених до цього умовах. Адже жодна інтернатна установа не дасть дитині ті цінності, які може дати сім’я».
Заступниця голови КМДА навела сумну статистику. Так, з початку російського вторгнення, з різних причин, у Києві осиротіли та залишилися без батьківського піклування 185 дітей.
Всього в місті нараховується 2300 дітей-сиріт та осіб з їх числа. За минулий рік було усиновлено 99 дітей, а з початку цього року свої родини знайшли 25 дітей.
«Сьогодні я щиро бажаю, щоб усі діти знайшли свою родину, бо кожна з них на це заслуговує!», — зазначила Марина Хонда.
За останні чотири роки в столиці створили вісім нових дитячих будинків сімейного типу та п’ять прийомних сімей. Створили також три патронатних сім’ї, які надають послуги тимчасового влаштування дітей — туди поселяють діток, які раптово опинились у складних обставинах. Розвиток сімейних форм виховання є пріоритетом столиці. За даними 2021 року у місті функціонували 32 дитячих будинки сімейного типу та 25 прийомних родин.
Нагадаємо, з червня на порталі «Дія» приймають заявки на отримання консультації щодо усиновлення. Онлайн-послуга полегшить подання необхідних документів для людей, які бажають усиновити дитину. І значно пришвидшить перевірку поданих документів. Нова послуга дає можливість отримати онлайн-консультацію. За її результатами ви матимете змогу впевнитися, чи можете бути усиновлювачем та що необхідно доопрацювати, щоб ним стати.
Під час війни усиновлення не можливе ні за звичною, ні за пришвидшеною процедурою, в тому числі іноземцями, наголошували навесні у поліції.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»