Приборкати тривожність у дорослих та дітей навчить новий безплатний онлайн курс для освітян

Дати раду собі та дітям можна, отримавши спеціальні навички.
У Києві проживає понад 100 тисяч ВПО, серед них 15 тисяч — діти. Усі вони пережили неабиякий стресс, покидаючі рідні домівки.
Досвід переживань і психологічні проблеми має й чимало киян. Усі пам’ятають, що випало на долю столиці у лютому-березні, а також, яку страшну плату за окупацію понесли приміські села та населені пункти навколо столиці.
Тож онлайн курс психологічної безпеки — дуже актуальний.
«Психологічна безпека дорослих та дітей під час повітряної тривоги у школі»: такий новий безплатний онлайн-курс для освітян запропонували днями.
Над його створенням працювало три міністерства: Міносвіти, ДСНС та МВС.
Сьогодні відчуття тривожності, не впевненості та страху виникають навіть у найбільш стійких. Людська психіка постійно випробовує атаки ззовні: це і сигнали тривоги, сумні та трагічні звістки з фронту та окупованих міст і сіл, обстріли, вибухи, розлука з рідними, переживання на тих, хто нині захищає Україну.
Тож новий курс буде корисним для усіх, хто працює з дітьми та для батьків.
Додамо, що навчальний онлайн посібник розробили в рамках Програми «Безпечна школа».
Пройти навчання та отримати сертифікат можна безплатно на Освітній онлайн-платформі «Зрозуміло» за посиланням
З курсу ви дізнаєтесь:
• як складати алгоритм дій для переходу в укриття;
• як допомогти дитині швидко подолати панічну атаку;
• як повернутися до навчання, коли повітряна тривога закінчилась;
• як реагувати на різні стресові ситуації, що можуть виникнути у дитини;
Окрім теоретичного матеріалу, в онлайн-курсі багато ігор та вправ, які допоможуть приборкати тривожність і повернутись у ресурсний стан.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда розповіла про те, що робота з дитячою посттравмою є першочерговою по всій країні. Загалом, пояснює заступниця голови КМДА, всі діти країни мають посттравму через війну, тому освітяни і психологи повинні пройти специфічне навчання в кваліфікованих іноземних тренерів для роботи з ними. Навіть, якщо діти не потрапляли безпосередньо під обстріли, але вони чули вибухи або повинні були у стресі полишати Київ. Це теж є посттравмою, а будь-який страх може мати наслідки для здоров’я.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»