Виставка портретів дітей з Бучі відкрилась в курортному місті Паланга у Литві

Аліна Косенко, художниця з Бучі, нині живе у Литві й показує картини зі стражданнями дітей України.
Завдяки підтримці Шарунас Вайткус, мера литовського міста Паланга та його дружини Вільми Вайткувене, Аліна Косенко з Київщини, відкрила виставку своїх картин під назвою Stop War.

Аліна Косенко пережила окупацію у Бучі. А потім, виїхавши до Литви, показала у дитячих портретах страждання через агресію росіян.
«Я б хотіла, щоб вони, ніколи, не знали що таке війна. Що тебе прийшли вбивати та забирають твоїх батьків. Ситуації з сиротами непоодинокі… З вбивством та насиллям над дітками ще більше. Це тероризм над народом України, над його майбутнім», — написала художниця.
В чудовому місті Паланга, на березі Балтійського моря цю виставку ликів дітей, які потрапили з мирного спокійного життя раптово у жахіття голоду, ризику, втрати батьків, тепер бачать європейці.
«Ці картини неймовірні», — кажуть про них литовці.
Емоційна правда про війну в Україні через понівечене життя маленьких громадян. Сила емоцій — це також сила правди.
Ця виставка присвячена постраждалим дітям у війні росії проти України.
«Картини про дітей війни… Хочу, щоб вилучені кошти допомогли нашим українським діткам. Мені пощастило, я рада та вдячна Богу, що пройшовши через жахи окупації Бучі, мої батьки вціліли та підтримують мене, ми дійсно незламні», — розповіла і історію своєї сім’ї Аліна Косенко.


Картини Аліни Косенко виставлені у дуже популярному в Паланзі Музеї бурштину. І жінка дякує установі за підтримку. На фото з відкриття виставки видно, наскільки приязно та сердечно литовці сприйняли українців.


Кошти від продажу картин, підуть на підтримку українських дітей, які постраждали від агресії росії. Майже весь світ підтримує переселенців з України і давайте ми підтримаємо нашу землячку, яка вирішила зробити таку добру справу, — написала художниця.

Друзі та земляки Аліни Косенко кажуть, що вона віддавала цій виставці багато часу і дуже хотіла її відкрити. Зрештою — дитяче обличчя війни в Україні можуть побачити всі.


Після виставки буде проведено аукціон і всі забрані від продажу кошти передадуть волонтерським організаціям.
Співпереживання: правда про війну в Україні показана у роботах київського фотодокументаліста Олександра Глядєлова.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»