З фасаду київського університету зняли меморіальну дошку Булгакову
З фасаду київського університету зняли меморіальну дошку Булгакову.
У Києві донедавна було принаймні три меморіальні дошки Михайлу Булгакову. Одну із них днями демонтували. Її встановили на фасаді Жовтого корпусу Київського університету у 2017 році. Зняли через звернення ГО Експертний Корпус. Активісти просили позбутися маркерів російського світу зі стін славетного університету.
«Саме так має виглядати ідеальна меморіальна дошка українофобу Булгакову. Дякую Київський національний університет імені Тараса Шевченка за приклад і ціннісну та гідну позицію!», — написала учасниця громадської організації «Експертний корпус» Тетяна Швидченко.
На опублікованому фото вона показує на фасад будівлі. Про те, що там раніше була якась табличка вказує хіба що інтенсивніший жовтий колір.
У коментарях під постом Тетяни Швидченко розгорілася запекла дискусія про місце і роль Михайла Булгакова в історії України, про його твори у шкільній програмі і необхідність правильної інтерпретації.
Знаний київський екскурсовод Павло Ковальов вказує, що неподалік є ще одна меморіальна дошка Михайлу Булгакову — на будівлі ректорату університету Богомольця, що по бульварі Шевченка, 13. І є сенс також її демонтувати. А от пам’ятний знак на будинку на Андріївському узвозі варто зберегти — просто перевісити його на боковий фасад.
«Чекаємо демонтажу другої дошки, присвяченої міфу про „радянську батьківщину“, а по суті — руйнівникам української державності в 1921 році. Не може бути жодних компромісів у прибиранні стовпів „руского міра“ та „російської культури“ з українського простору. Це питання нашої безпеки і гідності», — наголосила Тетяна Швидченко.
Після повномасштабної агресії росії по Києву прокотилася хвиля «дерусифікації». У рамках «народної» декомунізації мешканці столиці також замінили назви радянських міст-героїв, що розташовані на стелах у сквері поблизу метро Шулявська на назви сучасних міст-героїв, які чинили і продовжують чинити опір російським окупантам.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»