Буча, Ірпінь, Гостомель: у Києві замінили назви міст-героїв часів Другої світової війни
Замість Сталінграда — Маріуполь. А також Харків, Волноваха, Охтирка. І міста Київщини розтерзані рашистами — Ірпінь, Буча, Гостомель.
У сквері біля метро «Шулявська», який кияни знають, як місце «біля танка», активісти замінили назви міст колишнього СССР на імена міст, які героїчно оборонялися від нападу рф і продовжують робити це далі.
Танк не чіпали. Проте встановили на ньому національний прапор. Цей монумент, який викликав чимало суперечок у минулому, спорудили у 1968 році на честь танкістів, що першими ввійшли в Київ у листопаді 1943 року. Встановлений на ньому Т-34-85 прибув до місця установки власним ходом і сам заїхав на постамент.
У 1982 році по краю площі спорудили стели присвячені містам-героям (у союзі 12 міст мали такі звання).
6 березня 2022 року Президент України Володимир Зеленський з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії російської федерації проти України встановив почесну відзнаку «Місто-герой України».
6 березня її присвоїли таким містам: Волноваха, Гостомель, Маріуполь, Харків, Херсон, Чернігів. А 24 березня ще 4 міста отримали це звання: Буча, Ірпінь. Миколаїв, Охтирка.
«Нивки Разом» теж зробили свій невеличкий внесок в дерашизацію та українізацію Києва», — зауважив громадський активіст Олександр Литвинов. Він пояснив, що із пропозицією демонтувати назви міст країни агресора виступила їхня організація, але… хтось випередив!
«Ми тільки доробили. На жаль поки не знаємо, хто конкретно замінив банери, та зняв назви рашистських та білоруських міст», — пояснює Олександр.
У коментарі ТСН перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, що міська влада підтримує зміну назв міст-героїв на Алеї, але вважають, що це має бути в законному порядку.
«Та нормальна позиція міста до того, що люди перейменували. У людей є така позиція на сьогодні в частині ініціатив в частині того, що вони хочуть позбутися цього комуністичного минулого, або спільного минулого з Росією. Ми підтримуємо громадську ініціативу в частині перейменування вулиць, площ, станцій метрополітену, алей героїв чи будь-чого, ми цю ініціативу однозначно підтримуємо, єдине, що всі перейменування для того, щоб вони були законні вони мають бути здійсненні в законний на сьогоднішні спосіб», — зауважив Микола Поворозник.
У столиці триває «дерадянізація»…
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»