До Медового Спасу у столичному музеї влаштують театралізоване дійство та майстеркласи

Національний музей історії України на вихідних запрошує у цікавій формі дізнатися про найдавніший період історії Києва та виготовити амулети-обереги «маковійчики».
Влітку православні віруючи відзначають важливі церковні свята, присвячені Христу Спасителю, дарам природи, збиранню врожаю, запасам на зиму — Спаси. І відкриває 14 серпня Медовий Спас чи свято Маковія.
Цього дня вшановується пам’ять про візантійську святиню — частину Животворного Хреста Господнього, на якому розіп’яли Ісуса Христоса, а також пам’ять семи макавейських мучеників. Українські ж народні звичаї і традиції, пов’язані із цим святом, сягають своїм корінням язичницької доби.
У серці Києва — столиці Русі-України, на Старокиївській горі здавна відбувалися різні сакральні дійства. За княжої доби тут розташовувалися головні язичницькі святилища — капища, а після хрещення було збудовано перший мурований храм Русі — Церкву Богородиці Десятинну.

«На екскурсії ви не тільки дізнаєтеся про найдавніший період історії Києва. Ми спробуємо з’ясувати, чим було язичництво, в чому полягала сутність його обрядовості та що спонукало князя Володимира Святославича 988 року звернутися до нової релігії — християнства. А допоможуть нам у цьому власне „язичницькі Боги“. Багато цікавого розкажуть і „духи“ наших славетних пращурів», — зазначають у музеї.
Також ви зможете зробити собі «маковійську квітку» — маленький амулет-оберіг із колосків, літніх квітів і духмяних трав! А ще скуштувати «шулики» — макові коржі з медом, та спробувати приготовані за прадавніми рецептами напої. На вас також чекають жартівливі ігри, веселі конкурси та розваги.
Коли: 13 серпня, в суботу, о 18:00
Де: Національний музей історії України, вулиця Володимирська, 2
Телефон для запису — (044) 278-48-64. Записатися можна щодня з 12:00 до 16:00.
Вартість екскурсії — 250 грн.
До Медового Спасу охочих запрошують на майстер-клас з виготовлення амулетів-оберегів «маковійчиків».

На Маковія у церкві святять мед, випічку з маком та букети з трав, які називаються «Маковійчики». Аконіт, чебрець, чорнобривці та мак — обов’язкові рослини для такого букета, додатково можна додати лікарські трави. Здавна вважалося, якщо забути освятити квіти на Маковія, то господарство цілий рік не буде квітнути.
13 та 14 серпня у музеї ви зможете зробити собі «маковійську квітку» — маленький амулет-оберіг з колосків, літніх квітів і духмяних трав. Під час плетіння букетів ви дізнаєтесь про обряди та звичаї, які відбувалися під час свята Маковія.
Вартість — 100 грн.
Додаткова інформація та запис за телефоном +38 (044) 278 48 64.
Нагадаємо, у музеї просто неба у Пирогові також можна відвідати творчу майстерню та зробити власноруч традиційних маковійчиків з квітів.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»