Мер Києва Віталій Кличко нагородив обдаровану молодь столиці: фото
Премію Київського міського голови за особливі досягнення у розбудові столиці України — міста-героя Києва за 2021 рік отримали 36 лауреатів.
Церемонія нагородження відбулася напередодні Міжнародного дня молоді, що відзначається 12 серпня.
«Радий вітати у столичній мерії учасників молодіжної акції „Таланти Києва“, представників обдарованої молоді міста. Незважаючи на складний час, в якому ми живемо, я щиро радий можливості особисто привітати та вручити премії молодим киянам за їхній внесок у розвиток Києва», — сказав Віталій Кличко.
Мер столиці зауважив, що війна, з якою російські варвари вдерлися в Україну, триває вже понад 5 місяців.
«Агресор руйнує житлові будинки, школи та садки, інфраструктуру та підприємства. Вбиває мирних українців, дорослих і дітей. Краде у наших дітей дитинство. Але ми стоїмо і боремося за свою незалежність та волю, за державність України. Наша країна стане ще сильнішою і успішною! Так, буде складно. Але я вірю, що кожен з нас гідно пройде через ці випробування. Разом ми подолаємо виклики, які повинні подолати, щоб зберегти нашу державу», — додав Віталій Кличко.
Він побажав молодим киянам перемоги, сил і впевненості в собі, натхнення, нових наукових відкриттів та успішного розвитку молодіжного руху.
«Обов’язково мрійте та втілюйте свої мрії в життя! Також дякую нашим волонтерам за активну діяльність, за допомогу нашим захисникам, переселенцям, людям, які потребують підтримки. Разом ми вистоїмо і переможемо!» — наголосив Віталій Кличко.
Премією Київського міського голови за особливі досягнення у розбудові столиці України — міста-героя Києва за 2021 рік відзначили 36 осіб: за наукові та творчі досягнення, внесок у розвиток молодіжного руху. Також 32 особи отримали подяки Київського міського голови за активну волонтерську діяльність під час війни в України.
«Cьогодні ми нагороджували лауреатів щорічної премії мера для талановитої молоді. Цьогоріч відзначали, зокрема, і за волонтерську діяльність, — розповіла директорка Департаменту молоді та спорту Юлія Хан. — Одразу ж з перших днів війни до нас приєдналися громадські організації. Вони допомагали нам з гуманіркою, перевезенням дітей, продуктами харчування. Тому ми нагородили їх подяками. Спілкуючись з молоддю з інших країн, зрозуміла, що наша молодь — найталановитіша та найкраща. Завжди знаходить вихід з будь-якої ситуації».
17-річний Ігор Клименко отримав премію за наукові досягнення. Хлопець закінчив 11-й клас Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ». Вже два роки працює над проєктом «Квадрокоптер-міношукач».
«Це пристрій для дистанційного пошуку мін і надання їх чітких координат військовим. Ми з командою зробили два прототипи, які працюють в лабораторії, — поділився Ігор Клименко. — Розробку представляв на різних конкурсах, як на національних від МАН, „Майбутнє України“, Sikorsky Challenge, так і на міжнародних змаганнях, де отримували золоті та срібні нагороди. Демонструємо світові, що такий пристрій можливо створити».
Хлопець пояснює, що особливість його дрону в тому, що він ідентифікує небезпечні об’єкти, як металеві і пластмасові міни, під грунтом.
«Ми використовуємо індукційний метод пошуку металевих об’єктів. Спочатку це були металеві котушки, зроблені власноруч. Зараз вивчаю георадари, щоб надавати не лише координати, а й типи мін. А за допомоги штучного інтелекту визначати, як розміновувати, що потрібно використовувати для цього, — розповів Ігор Клименко. -. Спілкувався з саперами в Україні. У нас такого пристрою немає. Але це актуальна проблема. У нас не вистачає саперів та необхідного обладнання».
За його словами, зараз в розробці прототип, який поєднає технології агродронів та георадарів, та зможе бути використаний на полігоні. Це може зайняти рік-два, залежно від фінансування. Наразі Ігор Клименко вступатиме в університет у Канаді, оскільки там є можливість для розвитку цього проєкту. Паралельно планує заочно навчатися у НТУУ «КПІ», на спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології».
Лауреатка премії за творчі досягнення Юлія Лисенко 14 років викладає клас акордеона в Київській дитячій музичній школі № 22 Святошинського району.
«Мої учні — лауреати міжнародних та європейських конкурсів. Українську культуру ми несемо закордон, — розповіла вона. — Років 5 тому почала працювати й у вечірній школі для дорослих. Найстаршому учню — 65 років. Працюю також волонтеркою у дитячих будинках, несу їх вихованцям мистецтво».
Юлія розповідає, що останніми роками акордеон став популярнішим, зокрема і серед жінок. Знаною акорденісткою є Євгенія Черказова, яка викладає в консерваторії. Популярності інструменту сприяло й шоу «Україна має талант», на якому виступали акордеоністи.
«Сьогодні у моєму класі з 15 учнів четверо закордоном. З іншими працювали дистанційно, — зазначила вона. — Діти та їх батьки налаштовані позивно, прагнуть займатися».
Премію за внесок у розвиток молодіжного руху отримав Кирило Бойко, заступник директора ЦФЗН «Спорт для всіх» Деснянського району.
«У довоєнний час Деснянський район був найспортивнішим у столиці за показниками проведених заходів і залучених учасників. Після реконструкції у 2018 році Центральна арена району почала приймати змагання з різних видів спорту: футболу, легкої атлетики, баскетболу. У нас з’явилася навіть команда з американського футболу, яка грала у Суперлізі України. Ми успішно розвивали командні та індивідуальні види спорту, — поділився він. — Війна внесла свої корективи. Але вже у квітні ми вирішили працювати. І свою як соціальну, так і спортивну місію виконали на 100%. Зараз у нас з 8 ранку до 10 вечора займаються дитячі і дорослі команди, проводять благодійні турніри з футболу. В районі запустили програму Президента України „Активні парки“, що долучає киян до спорту. Всіх запрошую на наші події».
Премія заснована у 2016 році та присуджується щороку до Дня молоді за видатні досягнення молоді у розбудові столиці України, здійснені у календарному році, що передує її присудженню (при цьому можуть також враховуватися досягнення претендента за попередні роки). Премію вручають в одній із номінацій громадянам України віком від 14 до 35 років, місце проживання яких зареєстровано у Києві.
У 2021 році премії у 10 тисяч гривень отримали 50 молодих талановитих киян
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ», фото Бориса КОРПУСЕНКА