У столичних центрах вакцинації знову виникають черги

Кияни приходять робити щеплення від COVID-19 у поліклініки та торгові центри.
У Києві за тиждень збільшилася удвічі кількість хворих на COVID-19. Почастішали випадки госпіталізації. Крім того, українці, які досить добре обізнані із ситуацією з коронавірусом у Європі і розуміють — нас чекає чергова хвиля ковіду. Тож записуються на щеплення.
Завдяки системі Хелсі кияни можуть обрати місце та час, а також вакцину. Зокрема, в наявності Sinovac-CoronaVac та Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Кожен охочий може зробити першу, другу чи бустерну дозу вакцини.
Щеплення роблять у п’яти великих торговельних центрах столиці: ТРЦ «GULLIVER», ТРЦ «Respublika Park», ТРЦ «River Mall», ТРЦ «DREAM» та ТРЦ «Універмаг Україна». Проте є певні нюанси, щоб потрапити на щеплення вакциною Comirnaty (Pfizer) необхідно планувати завчасно — вільних місць на поточний тиждень нема. Проте є чимало місць на Sinovac.

Хоча система чітко визначає час для кожного клієнта, проте на практиці людям доводиться вистоювати черги. Правда невеликі. Достатньо прослизнути одному-двом «зайцям», як струнка структура порушується, і час збивається. Цікаво, що черга різновікова — парочки студентів та пенсіонерів, які, мабуть, рубінове весілля відзначили. Люди досить приязно налаштовані одне до одного, розпитуються щодо терміну дії сертифікатів у додатку «Дія», розповідають про своє самопочуття після попередніх уколів.

«Прийшов на свій час, проте застряг! , — із досадою розповідав комусь телефоном молодий чоловік. Він пояснив, що відпросився із роботи і не очікував, що доведеться стояти у черзі. Молодий чоловік ще й перевірив чи є у жінок старшого віку, за якими йому довелося займати чергу, запис у системі Хелсі, переконавшись, що усе гаразд почав виправдовуватися і пригадувати, що восени, коли робив щеплення у МВЦ все працювала, наче годинник — хвилина в хвилину.
«У нас помітно побільшало кількість тих, хто приходить робити щеплення. Цікаво, що якоїсь активної кампанії, яка б заохочувала до цього, — нема, а люди є», — розповіла пані Людмила, лікар КНП «ДКЛ» №8.
Вона припускає, що така ситуація може бути через те, що кияни уважно стежать за ситуацією із коронавірусом у сусідніх країнах. Зокрема, у Польщі, де збільшується кількість хворих і триває вакцинація четвертою дозою — другий бустер.
При чому, якщо раніше було побоювання, що в Україні може виникнути дефіцит вакцин, то уже є інформація про те, що днями Сполучені Штати передали Україні майже 500 000 доз вакцини проти COVID-19 у партнерстві з COVAX.

«Ми пишаємося нашою підтримкою народу України в його боротьбі з COVID-19. Сполучені Штати підтримують Україну, і цей вантаж продемонстрував, що ми непохитні у своїй відданості підтримці народу України в умовах глобальної пандемії COVID-19 в той час, як Росія веде свою неспровоковану війну, поглиблюючи цю та інші кризи в галузі охорони здоров’я та безпеки», — наголосили у посольстві США в Україні.
До слова, деякі медики-дотепники нагадують, війна — такий стрес для організму, що необхідно робити все, що можемо, аби його захистити, тож треба вакцинуватися! Для цього необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або в пункт вакцинації. Внутрішньо переміщені особи також можуть вакцинуватися у будь-якому пункті.
Також нещодавно в Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 усім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами.
Для другої бустерної дози рекомендовано застосовувати мРНК-вакцину (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.
До слова, від початку нового етапу війни з росією у Києві зареєстровано понад 35 тисяч випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. При цьому вакцинація у столиці не припинялася навіть у найважчі дні березня, розповіла «Вечірньому Києву» Валентина Гінзбург. За її словами, Київ забезпечений вакцинами повною мірою. Вони безплатні та наявні в усіх комунальних закладах столиці.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»