У київському музеї розкажуть про вкрадених українських геніїв

У Музеї історії Києва триває цикл лекцій мистецтвознавиці Ганни Владимирської «Вкрадене мистецтво, або переоблік культури»
Проєкт присвячений митцям, які стали гордістю української культури, але наразі їх імена привласнила рф.
«Цей проєкт є прикладом того, що війна росії з Україною поклала край історії, коли ми не звертали уваги на те, як сусідня країна привласнювала собі українських геніїв. З 24 лютого все змінилось, і ми стали іншими. Нас не влаштовує той факт, що геніальні митці, починаючи з XVIII сторіччя і до сьогодні були привласнені чужою країною. Ми прагнемо повернути всіх українських геніїв до себе», — розповів депутат Київради Володимир Прокопів.
У рамках проєкту вже говорили про видатного скульптора Олександра Архипенка. А в цю неділю мова піде про українську художницю та «амазонку авангарду» Олександру Екстер.

Олександра Екстер вважала себе киянкою і була нею в повному розумінні слова. Вона закінчила Київську жіночу гімназію та вступила до Київської малювальної школи, а потім до Київського художнього училища. Її близькими друзями були: Гійом Аполлінер, Жорж Брак, Пабло Пікассо, Фернан Леже, Робер і Соня Делоне. Екстер близько здружилася з Казимиром Малевичем, вона була єдиною людиною, яку він допускав у свою майстерню.
«Яскрава особистість, талановита майстриня, жінка, яку називали „наскрізь француженка“ і якій були підвладні всі напрямки образотворчого мистецтва. Вона сказала своє слово у: театрі, кінематографі, живописі і декоративно-вжитковому мистецтві. Але, перш за все, вона була видатною киянкою. Навіть у своїй майстерні в Парижі вона зробила інтер’єр, схожий на квартиру в Києві», — зазначила Ганна Владимирська.
Коли: 24 липня о 15:00
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7
Вартість участі: 250 грн, в день події 300 грн. Реєстрація
Нагадаємо, документальна картина литовського режисера Мантаса Кведаравічюса «Маріуполіс» відкрила кінопрограму в PinchukArtCentre.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»