У Києві заборонили феєрверки та їзду без шумопоглиначів: як каратимуть порушників
Заборона діє на період воєнного стану та 30 днів після нього.
У неділю, 5 червня, у Києві на Осокорках пізно увечері невідомі запустили феєрверки. Цього ж дня вранці російські війська обстріляли Дарницький район столиці ракетами. Тому вибухи салютів дуже налякали киян.
На жаль, випадки, коли в Україні йде війна й Київ постійно потерпає від ракетних ударів, а дехто при цьому запускає феєрверки, трапляються нерідко. При цьому гучні звуки не тільки лякають мешканців міста, а й багатьох обурюють. Та й, справді, зараз не до салютів…
ВАЖЛИВІ РІШЕННЯ КИЇВРАДИ
Київрада на одній з попередній сесії ухвалила два важливих рішення.
Одним з них міські депутати заборонили в столиці проведення феєрверків, салютів та інших розважальних заходів з використанням піротехніки, а також продаж такої продукції.
Друге рішення передбачає заборону руху столицею транспортних засобів, які використовують у своїй конструкції систему випуску відпрацьованих газів «прямострум» та інші вихлопні системи, де відсутній шумопоглинач.
Табу встановили на період дії воєнного стану на території України та 30 днів після його припинення чи скасування.
«В Україні — війна, тривають артобстріли наших міст, а деякі громадяни влаштовують салюти! Або ганяють вулицями на авто, як на реактивному літаку! За це має бути відповідальність», — наголосив тоді столичний мер Віталій Кличко.
Відповідно до ухвалених рішень, Київрада надіслала Головному управлінню Національної поліції України Києві звернення з проханням посилити заходи щодо недопущення продажу та використання піротехнічних виробів на території міста Києва.
ЯКЕ ПРАВОПОРУШНИКІВ ОЧІКУЄ ПОКАРАННЯ
У ГУ Національної поліції м. Києва пояснили, яке покарання чекає на порушників.
Отож, підприємці, котрі намагаються продавати заборонену піротехніку, мають пам`ятати про статтю 195 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Нею передбачена відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів. Це тягне за собою накладення штрафу від 595 до 1020 гривень з конфіскацією піротехнічних засобів.
Якщо такі дії вчинені протягом року повторно, то штраф доведеться заплатити більший — від 1020 до 1700 гривень з конфіскацією піротехнічних засобів.
Для любителів запускати салюти під час війни передбачена відповідальність згідно зі статтею 182 КупАП, де йдеться про порушення правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.
Таке правопорушення тягне за собою попередження або накладення штрафу: на громадян — від 85 до 255 гривень, на посадових осіб та громадян — суб’єктів господарської діяльності — від 255 до 510 гривень.
Якщо ж подібні дії вчинені повторно протягом року, то розмір штрафу буде: на громадян — від 255 до 510 гривень із конфіскацією піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші, на посадових осіб та громадян — суб’єктів господарської діяльності — від 850 до 2 550 гривень із конфіскацією піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.
Звичайно, ці штрафи не такі вже й великі. Але до Верховної Ради України вже внесли законопроєкт, який забороняє продаж, використання салютів та феєрверків протягом воєнного часу на території України.
Таким чином Президент Володимир Зеленський відреагував на відповідну петицію, підписану українцями. Гарант звернувся до уряду із проханням запровадити штрафи за порушення цієї норми. Тому, ймовірно, після ухвалення парламентом такої законодавчої норми штрафи стануть вищими.
Що стосується транспортних засобів, які не мають шумопоглинача (глушника), то поліція Києва може їх вилучити на спецмайданчик. Адже таке переобладнання автомобіля чи мотоцикла підпадає під розділ 31 ПДР.
КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ
Якщо вам відомо про знайомого або сусіда, який любить ганяти містом без шумопоглинача, та про випадки запуску феєрверків, то потрібно звертатися на телефонну спецлінію поліції «102», яка працює цілодобово.
Киян просять також дотримуватися правил воєнного стану. Комендантська година у столиці триває з 23:00 до 5:00. Важливо не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та не порушувати правила комендантської години.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»