Київська художниця змальовує дух старого міста

На першому поверсі «Хлібні» представлена виставка архітектурного пейзажу Наталії Карєвої-Готьє «Мій Київ».
Наталія Карєва-Готьє малює церкви і прибуткові будинки, куточки міста багато років. В її роботах превалює не топографічно-видова точність і деталізованість, а духовна й чуттєва атмосфера, в якій існує пам’ятка, — дух міста, або ж Genius Loci.
Це може бути елегійно-щемлива закинутість (садиба Терещенків на бульварі Шевченка), яскрава барвистість нічного життя (будинок на Антоновича), виклична «модерність» будівель верхнього міста і колоритна провінційність особнячків подільських крамарів.

«Почала малювати Київ зі студенських років. Ця тема постійно в моїй творчості, — розповідає художниця Наталія Карєва-Готьє. — Люблю старий Київ, вулицю Городецького, Поділ. На жаль, автентичність міста зникає. Намагаюся її закарбувати».
Інколи авторка пише маленькі етюди на місці, інколи фотографує і пише роботи вже в майстерні.




На виставці представлені картини з з 1996 року (вулиця Антоновича), найсвіжіша написана у травні 2022 (вулиця Пушкінська).
«Для мене архітектура Києва — тепла і знайома. Я знаю це місто, — зізнається Наталія Карєва-Готьє. — Коли навчалася в Київському художньому інституті, якось зайшла у двір Київської картинної галереї. Побачила, що в зелений двір-колодязь хтось виніс меблі, там стоїть величезне дзеркало і в ньому відбивається небо — такий образ Києва мені запам’ятався.
Чому малюю це місто? Бо дуже люблю і не хотілося б його втрачати. Новобудови — це чудово, людям треба десь жити, але не в історичному центрі. Сама я з околиці міста, з Куренівки. Вважаю себе провінціалкою».




Її пейзажі фіксують не просто архітектуру, а певний образ, сприйнятий і відтворений художницею, її мистецьке бачення, емоційне сприйняття, враження і певні ідеальні уявлення про місто та його архітектурну спадщину. Тому й експозиція, до якої увійшло 15 картин, називається «Мій Київ».
На картинах можна побачити вулиці Рейтарську, Володимирську, Пушкінську та Городецького, Бесарабський ринок та Андріївський узвіз, Поділ та бульвар Шевченка.
Наталя Карєва-Готьє — дочка художниці Валентини Виродової-Готьє, народилася в Києві. 1992 року закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури (майстерня Миколи Стороженка). Викладає в Державній художній середній школі ім. Т.Шевченка. Член Національної спілки художників.
Коли: до 31 липня
Де: Хлібня, Національний заповідник «Софія Київська»
Вартість квитка: вхідний квиток до заповіднику (25 грн/15 грн для школярів, студентів, пенсіонерів) + квиток до Хлібні (40 грн/15 для школярів, студентів, пенсіонерів).
Нагадаємо, у київському музеї показують нове «обличчя» української мови.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ», фото авторки