«Печерські котики» виготовили понад 100 кікімор для військових. Фото

Кияни з’їжджаються з різних куточків міста, щоб плести маскувальні костюми.
З початку травня на Печерську діє своєрідна фабрика із виготовлення маскувальних костюмів-кікімор. Починали працювати троє волонтерок. Зараз «Печерським котикам» допомагають до 80 осіб, які стабільно приходять упродовж тижня. Ще більше людей знаходять час вряди-годи, щоб створювати специфічний одяг для військових.
У середині червня «Печерські котики» сплели «ювілейну» соту кікімору. А зараз нарощують обсяги, бо чимало військових на фронті хочуть мати таке маскування.
На виготовлення однієї кікімори йде до трьох днів і майже 8 метрів тканини. При цьому вона має бути натуральною: батист, трикотаж, бавовна. Це необхідно для того, аби костюм був легкий і не парив. Тому для плетіння кікімор закуповують тканину у рулонах — старі футболки не підходять.
Плетіння кікімор — кропітка робота. Основу треба «скроїти», зшити, а потім наплести на неї смужки тканини.



Зазвичай волонтери діляться роботою — так швидше і виходить своєрідний контейнер. Хтось тільки розрізає на шматочки, хтось розпускає мішковину на волокна, що нагадують суху траву. Є майстри, що власне кроять із сітки халат, а є ті, що наплітають нитки. Хтось тільки розрізає на шматочки, хтось розпускає мішковину на волокна, що нагадують суху траву.
«У Києві є чимало місць, де плетуть маскувальні сітки — на них великий попит, але є потреба і в кікіморах, а їх виготовляти складніше. Але ми готові показати, як саме це робити, поділитися усіма тонкощами виготовлення кікімор», — пояснює координаторка Котиків Юля.












Кікімори від Печерських котиків мають свій фірмовий знак — потаємну кишеньку у яку волонтери вкладають обереги. Та й самі маскувальні костюми часто «намолені». Одна із постійних «заплітальниць» — старенька бабуся молиться за здоров’я воїнів, коли зав’язує вузлики.
Киянка Олена, одна із волонтерок, що упродовж майже двох місяців приходить створювати кікімори, навіть продала свою дівочу косу для того, щоб купити тканину для кікімор.









До слова, окрім доброї справи волонтери, що приходять плести сітки мають бонус — можуть сфотографуватися у готовому халаті. Від цієї нагоди не відмовляється ніхто.
Усіх охочих традиційно запрошують щочетверга на майстеркласи за адресою: Микільський провулок 1/25, книгарня-кав’ярня «Сенс» (недалеко від станції метро «Арсенальна») о 18:00. Найближчий майстер-клас уже завтра, 30 червня.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ», фото Михайло МАРКІВ