В боях під Ізюмом загинув викладач університету Шевченка Денис Антіпов

Викладав корейську мову, працював у КНУ ім.Т.Шевченка, брав участь у Революції Гідності й АТО. З лютого 2022 року став лейтенантом 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.
Денис Антіпов був постійним читачем і частим героєм публікацій «Вечірнього Києва». Він щедро ділився досвідом. Наприклад? Як максимально наповнювати своє життя. Як не витрачати «в нікуди» дорогоцінні години й дні, тижні та місяці.
Перекладач, викладач Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ветеран війни з Росією на Донбасі, бізнесмен, який сам з нуля створив виробництво. Принциповий активіст. Боровся за українську мову та проти колоніального минулого в Україні…
Він створив власний бізнес з «нуля», але починав з наукового підходу і потім поділився з «Вечірнім Києвом» досвідом.
«Спочатку по книжках, потім виграв грант та за кошти благодійників закінчив бізнес-курси для ветеранів у Київській Школі Економіки, KSE, які дійсно дали основи бізнес-грамотності. „Стартував“ мій бізнес з гірлянд та новорічних іграшок, розробки й виготовлення наборів для творчості, займався 3D — друком», — згадував про початок власної справи — магазину онлайн подарунків «ua.gifts» — розповідав Антіпов.
Такі люди завжди думають, як бути корисними країні. Тож з початком пандемії та локдауну, хлопці з «ua.gifts» миттєво налагодили випуск захисних щитків з високоякісного пластику для лікарів та людей інших «контактних» професій. Вони розійшлися партіями сотнями, іноді й тисячами штук.

Денис Антіпов кожного разу долав ті бар’єри, які ставила перед ним доля. Він був з тих, хто робить щось корисне здавалось би, з ускладнюючих життя речей та подій. Ветеранський маркетплейс на базі «ua.gifts» склався вдало. Знайомі Дениса, що мали крафтовий бізнес, приєднувались до платформи на сайті «ua.gifts».
Аж тут, настав той самий похмурий світанок, коли вся країна прокинулась одночасно під вибухи та стрілянину. «Спецоперація» путіна зламала життя десяткам мільйонів. Хтось злякався, хтось панікував і не міг прийняти рішення: що робити далі. Але не Денис Антіпов.
«24 лютого я витратив день, щоб „законсервувати“ бізнес, а 25 числа з військкомату одразу направили у 95 бригаду, оформили. Спорядження у мене було своє, готувався, адже це моя друга мобілізація і я очікував, що буде повномасштабне російське вторгнення. У бригаді видали тільки зброю. Мої друзі, з якими вів бізнес, також ветерани, й нині на фронті. Були ідеї воювати разом, але у всіх різні районні центри комплектування, тому всі тепер у різних підрозділах», — розповів «Вечірньому Києву» Денис Антіпов.

Воїн дістав поранення під час бойових дій 9 березня під Ізюмом. Українських бійців тоді накрила ворожа артилерія. Контуженого та чисельними травмами спини — його відкинуло вибуховою хвилею на залишки кам’яної стіни будівлі, яку просто рознесло зсередини.
«Тепер 9 березня буду святкувати свій другий день народження, адже в цей день я вижив під артобстрілом», — зізнався тоді «Вечірньому Києву» Антіпов.
Воїн лежав у шпиталі в Дніпрі. Але ж і на лікарняному ліжку можна бути корисним країні у такі важкі дні! Тож знавець східних мов проводив ефіри та пояснював що відбувається в Україні корейцям, китайцям, британцям…
«Часто звертаються закордонні журналісти, тому даю відеоінтерв’ю для преси США, Великої Британії, Японії, Китаю — англійською мовою, для корейської преси — звичайно ж — корейською. Ще болить спина й постійно присутній оцей „високочастотний писк“ у вухах. Щодо самопочуття, то бувало й краще. Головне — живий», — казав воїн.

Цікаво перечитувати його інтерв’ю. Він навіть детально розповідав, як «відходив» після важкого поранення. Для чого? Щоб військові, з якими трапиться щось подібне, могли орієнтуватись, зібратись внутрішньо й передбачали власний сценарій поведінки. Керованість — ось якість, яка притаманна таким справжнім солдатам та вчителям, як Денис Антіпов.
На жаль сьогодні доводиться вживати дієслово «був».
«В боях під Ізюмом…росія в чергове вбила прекрасну людину, патріота й захисника нашої країни. Щирий, натхненний й успішний.Тебе буде не вистачати Україні і всім нам», — повідомили 14 травня побратими Дениса Антіпова.
«Завжди дотепний, веселий, цілеспрямований і впевнений у майбутньому. Він дуже любив Україну! Жив заради України. Я запам’ятаю його таким. Скільки в нас спільних незавершених проєктів! Господи, як боляче! Як несправедливо, що такі люди гинуть!» — написав історик, журналіст, пресофіцер 112-ї Київської бригади Тероборони Андрій Ковальов.
«Спочивай з миром наш воїн і допомагай нам із Небесного війська», — звертаються до Дениса Антіпова бійці, як до свого небесного покровителя…
5 травня загинула студентка КПІ ім.І.Сікорського Олександра Анік’єва, яка спочатку боронила Київ у ТрО, а потім увійшла до лав ЗСУ.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»