У Києві триває процес перейменування об’єктів топоніміки

Команда #Vcentrі продовжує проводити інформаційну кампанію в наметах на вулицях Києва, та пояснювати, як можна ініціювати перейменування чи проголосувати.
У Києві триває процес перейменування об’єктів топоніміки до 1 травня кияни можуть долучитися до обговорення нових назв 467 вулиць, провулків тощо. До розгляду братимуться пропозиції, підготовлені з урахуванням вимог ст. 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

Чому це важливо? Історикиня, доктор історичних наук, старший науковий співробітник відділу теорії і методики археографії та джерелознавчих наук Інституту української археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського Наталія Старченко відповіла «Вечірньому Києву» так:
«Думаю, що список треба переглянути через новий фільтр, що увиразнився внаслідок війни з росію. Потрібно позбавитися тих назв, які вказують на колишній колоніальний статус України. Себто не мусить бути назв на кшталт Московська, а водночас і тих, які завуальовано вказують на домінування російської культури в Україні».

Команда #Vcentrі продовжує проводити інформаційну кампанію в наметах на вулицях Києва, та роз’яснювати алгоритми процесів: яким чином перейменування вплине на життя людей, як можна ініціювати перейменування чи проголосувати.

«Ми залучаємо мешканців столиці брати участь у громадському житті, та разом приймати рішення. Україна — це країна, де цінується думка кожного громадянина.
Шукайте нас на вулицях Києва! Разом із спілкуванням, ми пропонуємо поліграфію з корисною інформацією», — кажуть учасники щоденної роботи з киянами з команди #Vcentrі.

«Українізуємося разом!» — звертаються до всіх, хто хоче долучитись до обговорення змін у столиці. Кияни жваво пропонують нові назви для міських об’єктів.
«Депутатський корпус Київської міської ради підтримує всі громадські ініціативи щодо перейменування міських об’єктів, які пов’язані з росією та білоруссю. Українська історія — це не про тоталітаризм та військову агресію. Ми — вільний та мирний народ, який століттями бореться за право жити в незалежній державі. У час повномасштабного вторгнення росії кожен з нас усвідомлює цінність дерусифікації, оскільки тільки так ми зможемо захистити свою державу від агресивних „визволителів“ та фальсифікації історичних подій», — зазначив заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.
Мешканці столиці мають змогу ознайомитись з повним переліком міських об’єктів, які планується перейменувати, та надати свої пропозиції до 1 травня поточного року на електронну адресу: [email protected]. Детальніше радимо дізнатися подробиці за посиланнями:
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»