Кияни можуть слідкувати за станом повітря в міському застосунку, — Кличко

«Київ Цифровий» доповнили сервісом із даними усіх міських пунктів моніторингу якості повітря.
У столиці вже працюють 5 стаціонарних комплексів європейського зразка, що досліджують якість повітря. Один із них, у Подільському районі, сьогодні відвідав мер Києва Віталій Кличко.
«Київ продовжує посилювати контроль за станом атмосферного повітря. Адже військові дії та обстріли спричинили пожежі в передмістях, від чого стан повітря в деякі дні був незадовільним», — зазначив Віталій Кличко.
У місті 5 стаціонарних комплексів європейського зразкаретельно досліджують якість повітря за близько 10-ма показниками: різні фракції пилу, діоксид азоту, діоксид сірки, оксид вуглецю, аміак, приземний озон, сірководень та формальдегід, метеорологічні показники. А невдовзі додадуть і вимірювання радіаційного фону.
«Такі пости є на лівому і правому берегах столиці. Пост на Подолі, де я був сьогодні, встановили в грудні минулого року, — розповів міський голова. — У 2022 році плануємо встановити ще 3 стаціонарних пункти спостереження — в Деснянському, Голосіївському та Святошинському районах».
Також у Києві розташовані понад 40 індикативних постів моніторингу повітря, які доповнюють дані основних пунктів.

Як перевірити якість повітря в Київ Цифровий?
- Оновити Київ Цифровий
- Натиснути на значок AQI на головному екрані
- Обрати пункт моніторингу та перевірити стан повітря у вашому районі
- Натиснути «Дізнатися більше», щоб переглянути детальніше про індекс якості повітря та показники
Наразі дані публікуються у тестовому режимі.
Міський застосунок «Київ Цифровий» продовжує розширювати свої функції та надавати киянам потрібну та корисну інформацію. Серед нових сервісів — розклад евакуаційних рейсів і отримання психологічної допомоги.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»