Цього року на пожежах загинуло 56 мешканців столиці

У столиці зростає кількість загиблих та травмованих людей у пожежах у житловому секторі. Таку тенденцію помітили у Головному управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у місті Києві.
Станом на друге грудня 2021 року у столиці на пожежах загинуло 56 осіб. Це на 16 людей більше, ніж торік. Також зросла кількість травмованих — 96 осіб із них 8 дітей.
Найбільшу кількість загиблих зареєстровано у багатоквартирних будинках.
«Подібне становище є результатом невиконання протипожежних заходів управителями житлових будинків, невжиття ними превентивних заходів у тому числі заходів реагування до мешканців багатоповерхівок, які демонтують внутрішньо квартирні кран-комплекти, квартирні пожежні сповіщувачі, проводять засклення балконів, які були передбачені як другий евакуаційний вихід житлових будинків тощо», — зазначив начальник служби Андрій Ватолін.
Рятувальники наголошують, що керівники організацій з обслуговування житлових будинків мають вжити невідкладних заходів для того, щоб мешканці багатоповерхівок дотримувалися правил пожежної безпеки.
До слова, рятувальники, спільно з представниками Національної поліції та соціальних служб, досить часто проводять спільні рейди, щоб нагадати мешканцям протипожежні заходи. Так сьогодні, 7 грудня, спілкувалися із мешканцями приватного сектору у Подільському районі столиці. Особливу увагу звертали на людей з таких категорій ризику, як одинокі та люди з інвалідністю.
Майже кожній пожежі можна запобігти, впевнені у ГУ ДСНС. Для цього слід обов’язково обговорювати в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: виклик пожежно-рятувальної служби «101», першочергова евакуація дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.
Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуйтесь певних правил:
- слідкуйте за станом та справністю електромережі;
- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;
- не паліть у ліжку;
- не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроприлади великої потужності;
- подбайте про справність печей та обігрівальних приладів;
- електрообігрівальні прилади встановлюйте на негорючій основі;
- дотримуйтесь відстані від приладів електроопалення до горючих матеріалів (не менше 0,25 м);
- забороняється застосовувати для розпалювання печей і камінів бензин, гас, дизельне паливо та інші легкозаймисті рідини.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»