Ложка дьогтю: що псує європейську якість водопровідної води у Києві

У квартири киян водопровідну воду подають європейської якості. Про це свідчать результати незалежної експертизи. Однак, попри це, експерти не рекомендують пити воду з крана. Чому?
«Воду з крана ми не п’ємо. Боїмося тому, що вона постійно має якийсь коричневий відтінок. Хоча, кажуть, з водоканалу нібито подають якісну воду. Але я не вірю в це», — розповідає киянин Василь Кононенко.
То якої якості тече водопровідна вода з кранів у квартирах киян? Про це в інтерв`ю «Вечірньому Києву» розповів заступник генерального директора ПрАТ «АК «Київводоканал», депутат Київради Вадим Сторожук.
За словами Вадима Сторожука, реалізуючи інвестиційні програми, «Київводоканал» в останні три роки активізував проєкти з переобладнання і переходу на очищення води гіпохлоритом натрію (це, по суті, звичайна сіль) замість хлору.
Зокрема, нещодавно була проведена реконструкція водопровідної насосної станції «Виноградар-1» (до речі, на реалізацію цього проєкту знадобився один рік та 25 мільйонів гривень). Тепер весь верхній Поділ забезпечується водою, підготовленою за європейськими технологіями.
Відмовилися від очищення води хлором і в Голосіївському та Деснянському районах.
«Нещодавно незалежні експерти провели аналіз водопровідної води й зробили висновок, що вона — якісна і відповідає європейським стандартам.
Але кінцева якість води, яку отримує споживач, також залежить від стану внутрішньобудинкових мереж, які можуть експлуатуватися десятиріччями, й у більшості випадків потребують заміни.
Зі свого боку «Київводоканал» систематично замінює водопровідні мережі, що знаходяться в зоні його відповідальності. Але за труби всередині житлового будинку відповідають мешканці, як співвласники майна. І вони можуть планувати ремонти, наприклад, за допомогою міської програми співфінансування», — підкреслив Вадим Сторожук.
Також в інтерв’ю «Вечірньому Києву» Вадим Сторожук розповів, як покращити якість повітря у Києві.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»