«Більшість історичних будівель у столиці не мають охоронного статусу», — Зоя Ярош
Депутатка Київради, членкиня постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Зоя Ярош розповіла, як захистити у Києві цінні архітектурні пам`ятки від зазіхань забудовників.
Проблема знищення історичних будівель в Києві сьогодні є дуже актуальною.
Про це свідчать останні події, а саме — руйнування старовинного будинку Уткіна, садиби Барбана, демонтаж будівлі з комплексу Пивоварні Карла Шульца, намагання знести приміщення «Квітів України».
Все це відбувається через те, що більшість історичних будівель досі не мають охоронного статусу.
Депутатка фракції «Голос» у Київраді, членкиня постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Зоя Ярош в інтерв`ю «Вечірньому Києву» прокоментувала ситуацію та розповіла про кроки, які необхідні зробити задля збереження історичних будівель столиці від знищення.
За словами депутатки, на сьогодні режим збереження, використання об’єктів культурної спадщини регулюється ЗУ «Про охорону культурної спадщини» в якому, на превеликий жаль, відсутні чіткі та дієві механізми врегулювання питань реставрації та збереження будинків, які належать до пам’яток архітектури.
Відповідно до цього закону, за поданням Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, Міністерство культури та інформаційної політики приймає відповідне рішення щодо занесення об’єктів культурної спадщини до Реєстру.
Зараз на розгляді Мінкульту знаходиться подання від Департаменту охорони культурної спадщини КМДА щодо внесення 1 469 об’єктів до Реєстру культурної спадщини. Але вони, на жаль, досі не включені до зазначеного Реєстру.
«На мою думку, щоб надійно захистити від знищення цінні пам`ятки архітектури потрібно розпочинати зі змін на рівні законодавства.
По-перше, чітко на законодавчому рівні врегулювати питання щодо збереження пам’яток архітектури, щоб змусити власника пам’ятки про неї дбати.
І по-друге — підвищити розмір штрафів за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини. Адже на сьогодні штрафи насправді мізерні: 1700 гривень — для фізичної особи, для юридичної — від 17 тисяч грн. Для забудовника це — копійки», — вважає Зоя Ярош.
Також Зоя Ярош висловила своє бачення щодо політичних подій, які останнім часом відбуваються навколо столиці.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»