«Мальовнича Україна»: столична галерея запрошує на виставку пейзажу

З 8 жовтня до 13 листопада у мистецькій галереї «НЮ АРТ» проходить виставка «Український пейзаж», присвячена художникам другої половини XX сторіччя та сучасним митцям.
Експозиція є логічним продовженням проєкту «Український пейзаж кінця ХІХ-першої половини XX сторіччя, представленого восени минулого року, що викликав серед киян та шанувальників живопису неабиякий успіх.
За словами організаторів виставки, особливо цікаво проводити паралелі між творчістю відомих митців з різних куточків України. Спостерігати, як цей жанр розвивався в українському мистецтві.

«Ми побудували експозицію таким чином, що пейзажі Карпат знаходяться в одному залі з Кримськими краєвидами. Львівські майстри Роман Сельський, Карло Звіринський та Зіновій Флінта та одесити Юрій Єгоров, Юрій Коваленко та Валентин Хрущ розміщені в одному мистецькому просторі», — зазначають мистецтвознавці з галереї «НЮ АРТ».

Особлива увага приділена творчості Онуфрія Бізюкова (1897-1986), учня та послідовника Михайла Бойчука. Його творча спадщина представлена ліричними краєвидами Криму. Цю тематику продовжує також робота Федора Захарова (1919-1994) «Сонячна Ялта», якого мистецтвознавці називали одним із найяскравіших оспівувачів кримської природи.


Найбільш цікавими є паралелі не лише між художниками-представниками різних регіонів України, але і між митцями різних поколінь. Зокрема, мальовничі пейзажі Закарпаття, представлені в останніх роботах видатного художника Адальберта Ерделі (1891-1955) та його учня і послідовника Андрія Коцки (1911-1987) контрастують з роботою «Карпати» відомого представника київської школи живопису — Сергія Шишка (1911-1997).

Творчість видатного художника Миколи Глущенка (1901-1977) представлена експресивною роботою «Велика вода», що належить до пізнього періоду творчості художника. Його традиції живопису знайшли своє продовження в роботах його сина Олександра (1938-1998), якому так і не вдалося вийти з тіні свого знаменитого батька…



Не можливо оминути увагу «Почаївську Лавру» Володимира Сидорука (1925-1997). Філігранна майстерність творів цього художника глибоко вражає: він любив писати квіти Київщини, ірпінську природу, лісові затінки Конча-Заспи та історичні пам’ятки.
Своє бачення природи він висловлював за допомогою декоративного, насиченого і водночас витонченого живопису. Володимир Сидорук не був просто «списувачем» природи, він шукав у ній натхнення і яскравих образів, мотивів, в яких би пульсувало життя.

Колоритна природа Київщини представлена у роботах видатного художника Олексія Шовкуненка (1884-1974) — одного із корифеїв українського мистецтва радянських часів.
Омріяні заміські пейзажі представлені також у творчості іншої визначної української мисткині — Тетяни Яблонської (1917-2005). Яскраво виділяється на фоні цієї лірики мальовнича робота її сучасника — Віктора Зарецького (1925-1990) «Осіннє золото беріз». За своє тяжіння до рис модерну у творчості, митця назвали «Український Густав Клімт»…



В експозиції «Українського пейзажу» можна також побачити і видатні київські пам’ятки. Серед найбільш цікавих робіт є «Києво-Печерська Лавра» від неперевершеного майстра архітектурного пейзажу Юрія Химича (1928-2003) та метафізичний «Софіївський собор» сучасного українського митця Дмитра Нагурного (1946).
«Український пейзаж — яскрава подія в культурному житті нашого міста. Готуючись до виставки, ми підібрали дуже різноманітні та оригінальні твори видатних українських митців, які вперше презентуємо в одній експозиції. Сподіваємося, що вона буде цікавою усім шанувальникам українського живопису», — зазначають організатори експозиції.
Де: вул. Михайла Грушевського 28/2 (станція метро Арсенальна)
Розклад роботи: Вт-Пт: 10:00–18:00; Сб: 12:00–17:00; Нд-Пн: вихідний.
Вартість: повний квиток: 70 грн. Пільговий квиток: 50 грн. Дитячий: безкоштовно.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»