У Києві відклали запуск електронного квитка в маршрутках: названо причину
Впровадження електронного квитка на проїзд у столичних маршрутках було відкладено на 2023 рік.
Відповідне розпорядження опубліковано на сайті КМДА 25 червня, при цьому там нагадали, що електронний квиток успішно діє в усьому комунальному транспорті.
«Один із наймасштабніших смартпроєктів у столиці продовжує працювати для киян в усіх видах комунального громадського транспорту Києва. Запуск автоматизованої системи обліку проїзду для всіх пасажирів, включаючи іногородніх пільговиків, відклали на 2023 рік» — йдеться в повідомленні.
За час існування електронного квитка столична влада адаптувала 100% громадського комунального транспорту, а саме: 1326 одиниць наземного транспорту та 359 турнікетів у метро. Створено понад 4000 місць продажу е-квитка.
Також за допомогою додатку «Київ Цифровий» транспортну карту можна легко поповнити, або ж оплатити разовий QR-квиток для себе або іншої людини.
У КМДА пояснили, що рішення про перенесення впровадження електронного квитка в маршрутках було прийнято через Мінсоцполітики, якому треба ще півтора року на забезпечення компенсацій пільгового проїзду людям, які не зареєстровані у Києві.
«Розпорядження про перенесення впровадження системи в повному обсязі, що було підписане у п’ятницю, 25 червня, пов’язане виключно з неспроможністю Міністерства соціальної політики України забезпечити компенсацію пільгового проїзду відповідним категоріям пасажирів-громадян, які не зареєстровані в Києві. На розв’язання цього питання Міністерству знадобиться ще півтора року», — додали у КМДА.
При цьому пільговики можуть користуватись пільгами в повному обсязі в у комунальному транспорті.
На сьогодні «Карта Киянина» є єдиним механізмом, за яким можна визначити скільки пасажирів скористались пільгами на проїзд. Саме на підставі цих даних приватні перевізники зможуть отримувати компенсацію з бюджету на проїзд пільговиків.
Отримати картку киянина пільговики можуть у будь-якому відділенні «Ощадбанку» міста Києва. Для цього потрібно мати при собі: паспорт, ідентифікаційний код та документ, що підтверджує пільговий статус. Після цього необхідно активувати соціальний транспортний додаток в Управлінні праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або в Департаменті соціальної політики.
Для пільгових категорій населення отримання карти киянина є безкоштовною процедурою.
Нагадаємо, питання проїзду пільговиків, які не зареєстровані у Києві і не мають «Картки киянина», депутати Київради вирішили ухваленням відповідних змін до цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2019-2021 рр.».
Нещодавно у Києві оголосили новий стандарт на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування. Столиця посилює вимоги до перевізників, які братимуть участь у конкурсі на перевезення пасажирів.
Також про електронний квиток та діджиталізацію у Києві журналісти «Вечірки» спілкувались із депутатом «Голосу» Максимом Нефьодовим, який очолює постійну комісію Київради із питань цифрової трансформації та адміністративних послуг.
Михайло ЗАГОРОДНІЙ, «Вечірній Київ»