Нові вагони метро, дитячий центр, доля Гостиного двору — які ще питання сьогодні вирішила Київрада

У порядку денному сьогоднішнього пленарного засідання сесії Київської міської ради ІХ скликання заплановано 314 питань різних питань. Які важливі для Києва та киян рішення ухвалили депутати?
Найпершим важливим рішенням стало призначення Уповноваженого з прав людей з інвалідністю.
«Київ першим вводить таку посаду. Бо ми робимо наше місто безбар’єрним і зручним для всіх його мешканців. Зокрема, доступним до різних сфер життя для людей з інвалідністю. Тому цю роботу треба зробити більш системною та ефективною», — наголосив Київський міський голова Віталій Кличко, закликаючи депутатів підтримати проєкт рішення.

На цю посаду, за поданням міського голови, депутати підтримали кандидатуру Лесі Петрівської — депутатки Київради, співзасновниці ГО «Всеукраїнська асоціація перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю», яка працює перекладачем жестової мови.
Уповноважений забезпечуватиме здійснення Київською міською радою конституційних повноважень щодо забезпечення додержання прав і законних інтересів людей з інвалідністю, у тому числі тих, які отримали інвалідність у зоні проведення антитерористичної операції, інвалідів війни.
Щоб максимально ефективно виконувати обов`язки Уповноваженого з прав людей з інвалідністю, Леся Петрівська звернулася до Київради з проханням зняти з неї депутатські повноваження. Депутати підтримали це прохання.

Іншим, дуже важливим питанням, яке розглянули депутати, стало надання місцевих гарантій для отримання Києвом кредиту на нові вагони метро.
Депутати ухвалили рішення про надання місцевих гарантій Європейському банку реконструкції та розвитку для закупівлі нових вагонів метро. З цією метою банк виділить Києву 50 млн євро.
«Тепер, коли є рішення Київради, у п’ятницю ми підпишемо кредитний договір. Плануємо цього року укласти контракт на придбання нових вагонів для столичного метро», — сказав Віталій Кличко.
Відповідне рішення надасть можливість закупити до 50 вагонів метрополітену для забезпечення безперебійних перевезень пасажирів.
Під час обговорення згаданого питання, Олександр Попов, депутат від фракції ОПЗЖ, висловив пропозицію, щоб закупити вагони метро в українського виробника.

«Аукціон складатиметься з двох лотів. Перший з них — закупівля 5 поїздів з відокремленими вагонами (25 вагонів). А другий — 5 поїздів з міжвагонним проходом (25 вагонів). Проведення тендеру передбачено у березні цього року. До того учасники подаватимуть свої заявки за відповідною формою ЄБРР. Процедура проводиться на платформі банку. Звичайно, серед учасників будуть українські виробники», — сказав начальник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський.
Рішення щодо організації проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Київської міської ради та підготовки проєкту Антикорупційної програми Київської міської ради на 2021-2025 роки покликане звести до мінімуму можливі корупційні ризики у Київраді.
Секретаріат Київської̈ міської ради має утворити комісію з проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Київради та затвердити її персональний склад.

Очолить комісію заступник міського голови — секретар Київради Володимир Бондаренко. До її складу ввійдуть депутати Київради — уповноважені представники від кожної̈ депутатської̈ фракції та особи, включення яких передбачено відповідними актами Національного агентства з питань запобігання корупції.
Протягом трьох місяців ця комісія у Київраді проводитиме оцінку корупційних ризиків. За її результатами складуть звіт, який розглянуть на сесії Київради.
Комісія також має розробити проєкт «Антикорупційної програми Київської міської ради на 2021-2025 роки», який буде подано на розгляд та затвердження сесії Київради.

Депутати Київради також прийняли рішення про реорганізацію Київського міського будинку дитини «Берізка» та Київського міського будинку дитини ім. М. М.Городецького. На базі цих двох будинків створять КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям».
Це дозволить оптимально використовувати ресурси двох закладів для надання медико-соціальних послуг дітям-сиротам та батьківським дітям, родини яких опинилися в складних життєвих обставинах.

Дуже цікавою на пленарному засіданні була година запитань до мера, яка фактично тривала дві години.
Відповідно до прийнятого раніше Київрадою рішення, годину запитань до мера проводять після затвердження порядку денного пленарного засідання та розгляду депутатських запитів. При цьому час для одного запитання обмежений двома хвилинами.
Кожна депутатська фракція має гарантоване право на два усних запитання до Київського міського голови. Під час проведення години запитань, мер особисто відповідає на питання депутатів стосовно роботи виконавчого органу Київради та своєї діяльності на займаних посадах.
Сьогодні під час години запитань до мера, депутати з усіх фракцій змогли отримати відповіді на запитання, які турбують виборців їх округів. Переважно запитання стосувалися транспортної, житлово-комунальної сфер столиці, культури, освіти, будівництва, незаконних забудов.

Також під час пленарного засідання Віталій Кличко вкотре звернувся до уряду з вимогою завершити передачу Гостиного двору громаді міста.
«Ситуація з Гостиним двором стає критичною. Та виглядає сьогодні навмисним затягуванням передачі об’єкта у власність громади столиці. Таке враження, що хтось хоче, щоб будівля розвалилася. Залишається один крок — передача в комунальну власність. І тут раптом Мінкульт заблокував те, чого так довго ми добивалися з громадою Києва. Ми зробимо все, шукатимо підтримку у громади столиці, але Гостиний двір має належати киянам», — сказав мер Києва.
Коментарі
Леся Петрівська, УДАР:
Дякую Віталію Кличку та депутатам Київради за довіру, за схвалення моєї кандидатури на посаду Уповноваженої Київської міської ради з прав людей із інвалідністю.
Тепер я матиму ще більше важелів впливу та можливостей спрямувати сили всіх служб та організацій, щоб захищати законні права та інтереси людей з інвалідністю Києва. Зокрема — осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Таку посаду, саме на рівні столиці України, впроваджують вперше. Її створення — потужний ривок для того, щоб зробити Київ по-справжньому зручним та комфортним містом для людей з інвалідністю.
Олексій Окопний, «Європейська солідарність», голова ПК Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами:
Важливим рішенням, яке сьогодні прийняла Київрада, є надання місцевих гарантій для отримання Києвом кредиту на нові вагони метро.
За кошти 50 млн. євро, надані ЄБРР, місто закупить 50 вагонів метро, які у першу чергу обслуговуватимуть Сирецько-Печерську лінію метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар. Тендер буде проведений у березні. До речі, вперше будуть закуплені 25 вагонів із міжвагонним проходом — таких моделей у Києві ще не було.
Це покращить транспортне обслуговування мешканців прилеглих районів та гостей столиці, дасть можливість швидко перевозити пасажирів до центру міста, пересадочних станцій, зменшити навантаження на наземний транспорт, і поліпшити екологічну ситуацію в Києві.
Володимир Яловий, ОПЗЖ:
Сьогодні депутати Київради звернулися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо справедливого розподілу податку на доходи фізичних осіб для столиці.
Наразі, відповідно до Бюджетного кодексу, більшу частину податку на доходи фізичних осіб — 60% столиця віддає до державного бюджету. У той час, інші міста передають близько 40% доходів від ПДФО.
Київ є величезним транзитним вузлом, що дає додаткове навантаження на дороги та мости столиці. Місто потребує поліпшення транспортної інфраструктури, зведення нових мостів та розв’язок, станцій метрополітену, будівництва нових шкіл і дитсадків. Це лише деякі з системних проблем Києва, які терміново потрібно вирішувати, і зрозуміло, що на це потрібні кошти.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»
Фото Бориса КОРПУСЕНКА, «Вечірній Київ»