Мер Києва розповів як житиме столиця наступного року

Київ - розвинуте сучасне місто
Київ - розвинуте сучасне місто

Сьогодні столичний голова відзвітував про результати роботи київської влади в 2020-ому, надзвичайно складному для економіки і суспільства в цілому році і, головне, розповів про плани розвитку Києва в наступному році. 

Вже стало доброю традицією, що мер Києва Віталій Кличко щороку представляє та публікує звіт про те, що зробили в столиці протягом року.

Економічна криза, яка нинішнього року несподівано спіткала українців (та й і увесь світ) через пандемію коронавірусу, не оминула і столицю. 

Через падіння економіки бюджет Києва, порівняно з 2019 - не коронавірусним роком, недоотримав 5 мільярдів гривень надходжень, із них 3 мільярди - надходження від ПДФО. 

Віталій Кличко звітує громаді про підсумки року

Отже, доходи міської скарбниці суттєво зменшилися. Але це не завадило столиці активно розвиватися, зокрема будувати нові школи та дитсадки, оновлювати інфраструктуру міста, допомагати бізнесу та соціально незахищеним киянам. Ця тенденція продовжуватиметься і наступного року.   

«Ми всі розуміємо, що наступний рік теж буде складним. Бо пандемія поки не відступила. І нам ще доведеться долати її наслідки. Зокрема, й економічні. Але ми продовжимо в Києві ремонт доріг, оновлення інфраструктури, реконструкцію дитсадків та шкіл, парків і скверів, туристичних об'єктів столиці. Плануємо також збільшити зарплату працівникам бюджетної сфери міста та комунальникам. Це - дуже важливо», - підкреслив Віталій Кличко.

Здоров`я киян - найважливіше 

Боротьба з пандемією та медицина 

Виконали: У 2020 році в столиці відремонтували 27 відділень у медичних закладах та закупили сучасного обладнання майже на 600 млн гривень.

Cтолиця виділила близько 386 млн. грн з резервного фонду та бюджету міста на боротьбу з коронавірусом. Ще 1 млрд. грн виділили на доплати медикам.

Буде зроблено: На медицину на наступний рік запланували видатки обсягом 5,7 млрд. гривень. Близько 400 млн. грн збираються виділити на реконструкцію й ремонти медичних закладів та їх оснащення.

«Однією з важливих статей видатків залишається і протидія коронавірусу. Адже пандемію не подолано. І столична влада продовжить виділяти кошти на лікування киян та на боротьбу з поширенням вірусу», - підкреслив Віталій Кличко.

В планах - нові школи і дитсадки

Зарплата освітянам, реконструкція шкіл та дитсадків

Виконали: За останніх кілька років у Києві збудували або повністю реконструювали 9 шкіл та 31 дитсадок. 

Буде зроблено: «Наступного року ми плануємо знову виділити рекордну суму на освіту – 24,4 млрд. грн. Це на 3 млрд. грн більше, ніж цього року», - наголосив Віталій Кличко. 

Зокрема, місто гарантує збільшення заробітної плати освітянам. На розвиток дошкільної освіти планують спрямувати 6,2 млрд. грн. На будівництво нових садків та шкіл, реконструкцію та ремонт існуючих - 792 млн грн.

Також завершать добудови у двох школах, надбудову поверху в одній із гімназій. Та здійснять капремонти і реконструкцію в чотирьох садках. Розпочнуть і проєктування будівництва нових шкіл.

Місто дбає про соціально незахищених киян

В пріоритеті – соціальний захист киян

Виконали: У 2020 році на соціальний захист з бюджету виділили 4,7 млрд. грн. Тільки на міську програму «Турбота» спрямували понад 3 мільярди. Попри економічну кризу, столиця продовжила виплати соціально незахищеним киянам.

Буде зроблено: На соціальний захист наступного року Київ передбачили понад 5 млрд. гривень.

«Ми продовжимо виплачувати адресну допомогу соціально незахищеним киянам. Підтримувати ветеранів-захисників та їх родини. Триватимуть і соціальні програми. Зокрема, запустимо на постійній основі соціальне таксі для дітей з інвалідністю. Плануємо розпочати будівництво двох центрів реабілітації - в Деснянському та Подільському районах. І відділення міського центру реабілітації дітей з інвалідністю в Оболонському районі», - повідомив Віталій Кличко. 

Суттєва допомога бізнесу

Виконали: Ще навесні Київрада ухвалила рішення про символічну сплату пайової участі в розмірі 1 гривня для літніх та сезонних майданчиків кафе і ресторанів. А також – для бізнесу, що працює у засобах пересувної та сезонної торгівлі. 

Зменшили для бізнесу і вартість оренди комунального майна - на 50%.Також місто компенсує підприємцям 99 відсотків від суми процентів за кредитними договорами - тими, що укладені з банками-партнерами чи уповноваженими банками.

На початку карантину, спільно з Київським міським центром зайнятості, розроблена програма підтримки працівників малого та середнього бізнесу. А також – ФОПів. Це дозволило зберегти робочі місця понад 8 тисячам працівників.

Буде зроблено: «Ми продовжимо підтримку та пільги для бізнесу. Пакет пропозицій вже підготували і винесемо на ухвалення Київрадою. Ми розуміємо, що дуже важливо не допустити економічного колапсу, закриття бізнесу і підприємств», - наголосив Віталій Кличко.

Проходить реконструкція важливих столичних об`єктів

Оновлення тепломереж, мостів і шляхопроводів

Виконали: У 2020 році столичні комунальники замінили понад 100 кілометрів аварійних тепломереж. Відремонтували 134 об‘єкти дорожньої інфраструктури, оновлювали мости і шляхопроводи. 

Буде зроблено: Наступного року на транспорт та інфраструктурні проєкти запланували загалом майже 9,2 млрд. грн. Із них - 4,5 млрд. передбачили на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг у столиці.

«У планах на наступний рік, зокрема, завершення реконструкції Пейзажної алеї та проспекту Степана Бандери. Будуть продовжені роботи на вулиці Довбуша, на кількох ділянках Великої кільцевої. Ми плануємо розпочати ремонт проспекту Героїв Сталінграду та вулиці Милославської. Та багато інших об’єктів», - повідомив мер Києва.

Осучаснення транспорту і будівництво метро

Виконали: Київ за останніх кілька років закупив 513 одиниць сучасного громадського транспорту.Триває будівництво метро на Виноградар - активно будують тунелі від майбутньої станції «Мостицька» до станції «Проспект Правди». Там вже змонтували понад 500 метрів перегону. 

Буде зроблено: «Тунелепрохідницький щит «Галина» вже пройшов 505 метрів у напрямку станції «Сирець».  І приблизно за три  місяці прокладе тунель до цієї станції довжиною в 1300 метрів. 

Також тривають роботи з будівництва самих станцій, що виглядатимуть гарно і сучасно. Ми робимо все, щоб в кінці наступного року відкрити 2 нових станції – «Мостицька» і «Проспект Правди» в напрямку Виноградаря», - наголосив Віталій Кличко.

Будівництво метро триває і вдень, і вночі

Модернізація вуличного освітлення

Виконали: Завдяки встановленню сучасного вуличного LED-освітлення з 2017 року місто зекономило на сплаті за електроенергію майже 34 млн. грн. бюджетних коштів. 

Буде зроблено: Триватиме модернізація вуличного освітлення і наступного року. Місто планує замінити старі вуличні світильники на сучасні LEDи майже на 50 об’єктах столиці. Це – понад 4 тисячі світильників. На роботи з капітального ремонту вуличного освітлення наступного року запланували виділити майже 200 млн. грн.

Відбувається реконструкція місць відпочинку киян

Київ має стати містом парків

Виконали: Цього року в столиці відремонтували 80 парків і скверів, 86 зелених зон отримали статус парку чи скверу.

Буде зроблено: «Плануємо оновити знакові для столиці парки: Маріїнський, Хрещатий, імені Тараса Шевченка, Голосіївський парк імені Рильського. Завершимо капітальний ремонт парку з водними об’єктами на Троєщині та фітнес-парку «Лебедине». 

Продовжимо ремонтувати великі парки у різних районах столиці. Зокрема – «Інтернаціональний», «Орлятко» та Солом’янський ландшафтний парк. Будемо створювати нові зони відпочинку і біля водойм. Такі, наприклад, як парк біля затоки Берковщина», - повідомив Кличко. 

З’являться в столиці і нові гарні об’єкти, привабливі як для киян, так і для гостей нашого міста.

«Наступного року ми побудуємо новий пішохідний міст з Оболонської набережної до острову Оболонський. Таким чином створимо туристичний маршрут навколо затоки. Він об’єднає набережну, парк «Наталка» і новий пляж на острові. Цей проєкт втілюємо за кошти меценатів», - повідомив Віталій Кличко.

Розвиток спорту - один із пріоритетів міста

Спортивний мер – спортивне місто 

Виконали: Цього року в Києві облаштували 31 поле для міні-футболу та здійснили реконструкцію 4 шкільних стадіонів, завершують оновлення кількох дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Буде зроблено: Тривають роботи з реконструкції фізкультурно-оздоровчого комплексу на вулиці Райдужній у Дніпровському районі міста. До кінця року завершать проєктування реконструкції льодового палацу на вулиці Шалетт у Дніпровському районі.

На завершальній стадії капітальні ремонти низки спортивних об’єктів: стадіону на вулиці Тростянецькій, дитячо-юнацьких спортивних шкіл «Атлет», «Юний спартаківець», «Ринг», «Чемпіон», басейну Школи вищої спортивної майстерності на вулиці Бастіонній.

Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»