Столичним медикам профінансували щомісячну надбавку до зарплати

Столичні медики отримують муніципальну надбавку до зарплати
Столичні медики отримують муніципальну надбавку до зарплати

У 2021 році столичні медики, як і в нинішньому, отримуватимуть муніципальну надбавку до свої зарплати. З цією метою у бюджеті столиці на наступний рік передбачили 1 млрд. 132 млн. грн. 

Таку інформацію озвучили на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров`я та соціальної політики Київради, яка пройшла під головуванням депутата Київради Марини Порошенко

Нагадаємо, з впровадженням другої хвилі медичної реформи, яка стартувала в країні 1 квітня цього року, заклади охорони здоров’я почали отримувати фінансування від Національної служби здоров’я України, з якою напряму підписали відповідні договори. Заробітна плата співробітникам нараховується також НСЗУ. Місцева влада, за законом, більше не має права фінансувати цю статтю видатків закладам.

Тому вже у квітні столичні медпрацівники, в переважній більшості, за свою роботу отримали гроші менші, ніж зазвичай. Розуміючи всі складнощі, пов’язані з переходом на нову модель фінансування, Департаментом охорони здоров’я КМДА, за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка, було ініційовано внесення змін до Міської цільової програми «Здоров’я киян», які підтримали депутати Київради. Завдяки цьому столичні медики мають від міста фінансову підтримку. 

За інформацією директорки Департаменту охорони здоров’я м. Києва Валентини Гінзбург, сьогодні в місті налічується 8 тис. 917 лікарів, 13 тис. 243 – середнього медичного персоналу (медсестр), 7 тис. 705 – молодшого медичного персоналу. Всім їм, без винятку, місто надає щомісячну безповоротну матеріальну допомогу до зарплати. Її сума складає: лікарям – 4 тис. грн, медсестрам – 3 тис. грн, молодшому персоналу – 1 тис. грн.

«Така допомога є дуже великою підтримкою столичних медиків. Адже, якщо середня зарплата лікарів первинної ланки медико-санітарної допомоги складає 17 423 грн., то в лікарів вторинної вона - 12 987 грн. І це з нашою надбавкою», - зазначила Валентина Гінзбург.

У проєкті бюджету міста  Києва на 2021 рік на утримання закладів охорони здоров’я та виконання заходів міських цільових програм на галузь «Охорона здоров’я» передбачили видатки у сумі 5 млрд. 568 млн. грн,

Видатки на реалізацію заходів Міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2020-2022 роки програми запланували в сумі 4 млрд. 306 млн. грн. 

Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»