Самотній вовк: у Чорнобилі помітили сірого красеня

Вовк-одинак на околицях міста Чорнобиль
Вовк-одинак на околицях міста Чорнобиль

Фотограф Сергій Домашевський «спіймав» у об'єктив у зоні відчуження вовка-одинака.

Знімок сірого красеня він опублікував на своїй сторінці у Facebook. Досить великого вовка фотограф помітив 16 грудня на околицях міста Чорнобиль. 

Нагадаємо, що зона відчуження стала ідеальним розплідником для багатьох видів тварин, зокрема вовків. Ці хижаки завжди були неодмінним представником поліської фауни, проте й постійно зазнавали переслідувань з боку мисливців та лісників. Сьогодні зона залишається острівцем, де сіроманців не відстрілюють. 

Ходять чутки, що в Чорнобильському заповіднику їх сотні, хоча насправді 5-7 зграй, котрі загалом налічують до 60 вовків. Така кількість цих хижаків тут – норма. До того ж вони не сидять на місці, а можуть мігрувати, зокрема й до сусідньої Білорусі. Вчені вважають регуляцію чисельності вовка на території зони – недоцільною. Адже природа робить це сама.  

Якщо здійснювати активний відстріл, то, як це не парадоксально, кількість вовків у місцевості буде лише зростати. Бо коли гине доросла пара, на її місце претендують прийшлі тварини.   

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», співробітники Чорнобильського заповідника знайшли біля відселеного села Корогод рештки коней Пржевальського, які загинули в браконьєрських пастках. 

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»