У Чорнобилі в пастках браконьєрів загинули червонокнижні коні

Браконьєри ставлять петлі-зашморги на копитних тварин
Браконьєри ставлять петлі-зашморги на копитних тварин

Співробітники Чорнобильського заповідника знайшли біля відселеного села Корогод у зоні відчуження рештки коней Пржевальського, які задушилися в сталевих петлях. 

За словами науковців, у пастки-зашморги потрапило спочатку лоша віком до одного року, а потім доросла особина (можливо, кобила). Тварини намагалися звільнитись, але загинули. Трупи об’їли вовки та круки. 

Трупи коней об’їли вовки та круки

«Пастки-петлі на великих копитних свідомо встановлені хижими двоногими, яких важко назвати навіть браконьєрами, бо це – шкуродери, паразити й бездушні циніки», - вважають у Чорнобильському заповіднику. Зібрані матеріали разом із відповідною заявою передали до поліції. 

У пастки-зашморги потрапило спочатку лоша, а потім кобила

Науковці впевнені, що в зоні відчуження встановлено чимало таких пасток. «Їх потрібно розшукати й знищити. А заразом і сотні інших небезпечних предметів, що можуть становити серйозну загрозу для тварин. Каналізаційні колодязі, залишки натянутих дротів, особливо колючих, проржавілі металеві труби тощо – це все необхідно збирати, утилізувати, розчищати чи засипати», - вважають у Чорнобильському заповіднику. 

У Чорнобильскій зоні безліч інших смертельних пасток  

Екологи звертаються по допомогу до громадськості, активістів і меценатів, щоб організувати масштабну очистку зони відчуження. 

Раніше співробітники Чорнобильського заповідника опублікували на своїй сторінці у Facebook фото рідкісної сови бородатої, яка гніздиться чомусь лише на правому березі річки Прип’ять.

Олександр ГАЛУХ, “Вечірній Київ”