Як падали опори: відео інциденту на Шулявському мосту

У мережі з’явилося відео зі столичних камер спостереження, які зафіксували момент одночасного падіння трьох електроопор на столичному Шулявському шляхопроводі.  

Інцидент стався у вівторок, 15 грудня. Лише дивом ніхто не постраждав. Опори дорожнього освітлення «вдало» впали на проїзджу частину, тільки побіжно зачепив кілька авто. 

На відео помітно, що падіння стовпів супроводжувалося іскрами струму. Рух транспорту шляхопроводом було паралізовано, доки комунальники не демонтували пошкоджені електроопори. Причини падіння стовпів з’ясовують правоохоронці.  

Поліція відкрила кримінальне провадження за порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд (ч. 2 ст. 275 Кримінального кодексу). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді виправних робіт до 2 років або обмеження волі до 5 років, або від 2 до 5 років тюрми.  

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що, однозначно, головна відповідальність – на генеральному підряднику, який відповідає за якість робіт. Він буде змінювати опори освітлення за власний кошт, як і відшкодовувати збитки власникам авто.

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»