За останні 6 років бюджет Києва зріс більш, аніж втричі – Валентин Мондриївський

Валентин Мондриївський
Валентин Мондриївський

Співголова депутатської фракції УДАР Валентин Мондриївський закликав депутатів Київради до єдності з тим, аби столиця увійшла у Новий рік із прийнятим бюджетом. 

Цього тижня в депутатських комісіях проходить обговорення проєкту бюджету м. Києва на 2021 рік та внесення поправок до цього важливого фінансового документу. 

Співголова депутатської фракції УДАР Валентин Мондриївський закликав депутатів Київради до єдності з тим, аби столиця увійшла у Новий рік із прийнятим бюджетом. 

«Після тривалого обговорення ми, депутати, нарешті, прийняли до розгляду проєкт бюджету столиці на 2021 рік.

Це - складний, проте, вкрай важливий документ, який визначить вектори розвитку міста Києва. Визначено 10 днів на ознайомлення та внесення пропозицій до головного фінансового документа міста. Розвиток Києва, зокрема, медицини, освіти, транспорту та житлово-комунального господарства, збільшення парків - наші пріоритети! До роботи!

У порівнянні з 2014 роком, завдяки злагодженій роботі команди Кличко –мер, наше місто не має боргів, а бюджет столиці за шість років збільшився з 18 мільярдів до майже 60-ти. Впевнений, тенденція до зростання продовжуватиметься! 

Тільки працюючи, як єдиний організм, на благо киян, ми зможемо зробити так, щоб столиця увійшла в Новий рік із прийнятим бюджетом», - наголосив Валентин Мондриївський. 

Згідно з проєктом бюджету міста Києва на 2021 рік, бюджет столиці на наступний рік прогнозується на рівні  59,2 млрд. грн.

Доходи бюджету міста плануються у сумі 59,2 млрд. грн. і, у порівнянні з очікуваним виконанням бюджету за 2020 рік, зростуть на 1,3% (755,2 млн. грн). Видатки на 2021 рік плануються в обсязі 56,6 млрд. грн.

Також проєктом передбачено погашення зобов’язань за зовнішніми та внутрішніми запозиченнями у сумі 2,7 млрд. грн.

Зокрема, у структурі бюджету збільшується частка видатків на соціально-культурну сферу. Так, видатки на освіту складають 43% і плануються у сумі 24,1 млрд. грн, або більше на 3,2 млрд. грн, ніж у цьому році.

На галузь «Соціальний захист та соціальне забезпечення» пропонується спрямувати 4,5 млрд грн.

Видатки на благоустрій міста заплановано в обсязі 1,5 млрд. грн. Одночасно з урахуванням соціальної складової, проєкт бюджету міста Києва на 2021 рік передбачає і витрати на розвиток інфраструктури міста. З цією метою передбачено понад 10 млрд грн. Зокрема, на будівництво та реконструкцію об’єктів збираються витратити 3,4 млрд. грн. 

Постійна комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Київради скорегований проєкт бюджету має передати на розгляд сесії Київради, яка відбудеться 24 грудня. 25 грудня – кінцева дата затвердження місцевих бюджетів, яка зафіксована у Бюджетному кодексі. 

Нагадаємо, Верховна Рада у вівторок підтримала Державний бюджет на 2021 рік, яким передбачаються доходи в сумі 1 трлн. 92 млрд. грн, видатки - 1 трлн 328 млрд. грн, дефіцит бюджету складе 5,5% ВВП.

Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»