У столичних кінотеатрах покажуть очікувану казку

Головним героям доведеться пройти чимало випробувань
Головним героям доведеться пройти чимало випробувань

17 грудня в широкий прокат виходить "Казка старого мельника" – український фільм-фентезі, знятий Олександром Ітигіловим за однойменною книгою Сергія Ухачевського. 19 грудня творці стрічки запрошують на спеціальні покази за участі акторів та творчої групи фільму.

Як зазначив режисер картини Олександр Ітигілов, це сучасний твір на основі українського фольклору. До родового маєтку повертається герой війни пан Адам. Він застає рідні пенати в біді. Доки його не було на батьківщині, там облаштувалися вовкулаки. На допомогу приходить донька. У казці вона зазнає багато труднощів, потім зустріне своє кохання. Не припиняються сутички між силами добра і зла.

Багато чого дивовижного та надзвичайного знає старий мельник, що й розповів історію про малого бурсака Миколку, який вирушає до пана Адама – військового, щоб навчити грамоті його доньку Христинку. Та на шляху до маєтка Миколка дізнається, що селище захопили нечисті сили, вовкулаки та повітрулі, а сам пан Адам знаходиться у полоні. Миколка та Христинка вирішують звільнити в'язнів і землю від нечисті, але для цього їм доведеться пройти крізь багато випробувань, одне з яких може виявитися їм не під силу.

Головні герої, Миколка і Христинка мають важливу місію

Ролі у фільмі виконали: Анна Кошмал, Валентин Томусяк, Олексій Богданович, Ада Роговцева, Володимир Горянський, Ірма Вітовська, Остап Ступка, Анатолій Хостікоєв, Наталя Сумська, Євген Нищук, Олексій Вертинський, Олеся Жураківська, Гарік Бірча, Василь Бендас.
Режисер стрічки – Олександр Ітигілов, автор сценарію – Сергій Гаврилюк. Фільм створено кінокомпанією ТОВ "Євромедіа компані" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

У 2013 році проєкт під назвою «Казка старого мельника» був представлений на пітчингу Держкіно, за підсумками якого він отримав 100% державного фінансування кошторису розміром у 18 мільйонів гривень
Зйомки мали розпочатися у 2013 році, але були відкладені через політичну кризу в Україні. Знімальний процес почався 2 грудня 2014 року, але через недофінансування був зупинений. 6 серпня 2015 року Держкіно відновило фінансування і зйомки були продовжені, які закінчились у вересні 2015 року. Зйомки проходили у Петропавлівській Борщагівці, Пироговоі, на водоспаді Шипіт, озері Синевир, Невицькому та в Олеському замках.
Фільм планували випустити у грудні 2015 року, потім дата виходу була перенесена на 1 січня 2016 року, потім на 2017.  Прем'єра планувалася на 16 квітня 2020 року, але через пандемію коронавірусу прем'єру знову перенесли на 17 грудня 2020.

19 грудня, у День Святого Миколая, відбудуться спеціальні покази фільму "Казка старого мельника": стрічку представлять актори-виконавці ролей у фільмі та члени знімальної групи.

Покази пройдуть:

- о 12:25 у кінотеатрі "Жовтень" (м. Київ, вул. Костянтинівська, 26);

- о 16:00 у кінотеатрі Miromax, ТРЦ "Аладдін" (м. Київ, вул. Михайла Гришка 5).

Нагадаємо, із кінематографом у серці: у Києві стартує фестиваль

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»