Із кінематографом у серці: у Києві стартує фестиваль

В програмі - зустрічі, лекції, фільми
В програмі - зустрічі, лекції, фільми

З 16 по 18 грудня Мережа кінотеатрів КП "Київкінофільм" запрошує на власний фестиваль "Київ. Із кінематографом у серці". Традиційно у програмі будуть представлені зустрічі з митцями, лекторій і, звісно, українські фільми, а головним діючим персонажем і місцем, де розгортатимуться події, незмінно залишиться Київ.

Цьогоріч, у зв'язку з карантинними обмеженнями, кількість подій обмежена, однак це не вплине на затишну атмосферу фестивалю.

Програма фестивалю:

16 грудня о 19:00 Допрем'єрний показ за участі творчої команди, документального фільму "Місто, яке зникає" (реж. Віктор Придувалов, Україна, 2020 р., 50 хв).

Фільм у стилі доку-арт про Київ та сучасні проблеми Києва. Це фільм-діалог, роздум, звернення. Що таке Місто? Просто пункт на мапі? Місце масового проживання людей? Чи щось більше? Хто він – Киянин? Чим відрізняється він від мешканця Львова, Нью-Йорку чи Берліну, з чого складається його ДНК?
Київ швидко змінюється. Новобудови витісняють з вулиць старі будинки. Головним персонажем історії є мовчазний Фотограф. Він фотографує старі будинки та своїх співрозмовників.
В цьому фільмі режисер досліджує взаємозв’язок між архітектурою та світоглядом, творчим потенціалом людей, які живуть в цьому Місті.

Де:  кінотеатр Київська Русь, Малий зал, вулиця Січових Стрільців, 93

17 грудня о 19:00  Показ документального фільму "Дім архітектора Городецького" (реж. Вєслав Романовський, Польща, 2017, 49 хв.)

Творча діяльність видатного архітектора Владислава Городецького у Києві розпочалась на зламі ХІХ та ХХ століть. У його творчому доробку численні споруди - від Національного художнього музею у стилі класицизму до караїмської кенаси в мавританському стилі. Вершиною ж творчого злету Владислава Городецького стає його власний маєток на Банковій, 10, так званий «Будинок з химерами», зведений ним у 1903 році з нагоди свого сорокаріччя. В ньому втілено відгомін мисливських захоплень Городецького, плід його творчої фантазії, яка бунтувала проти установлених форм і традицій.

Де: кінотеатр “Ліра”, вулиця Велика Житомирська, 40

18 грудня о 19:00 Лекція києвознавця Станіслава Цалика "Вертинський: Київ і кіно"

У лекції йтиметься про Вертинського, Київ та кіно. Його більше знають як співака, композитора, але він також знімався в кіно. І саме в Києві. З’ясуємо, які ролі зіграв, про яку роль в кіно мріяв і як це пов’язано з його родоводом. Згадаємо про його київське дитинство і пізніші враження про Київ. Вияснимо, до чого тут гетьман Іван Мазепа і маршал Юзеф Пілсудський. І навіть трохи зануримося за лаштунки знімального процесу – дізнаємося, яким був Вертинський на знімальному майданчику та поза ним.

Де: кінотеатр “Ліра”, вулиця Велика Житомирська, 40

Вхід на події вільний за умови дотримання карантинних норм

Нагадаємо,  12 скульптур та інсталяцій сучасних авторів покажуть у Києві

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»