Депутати Київради обговорили Бюджет-2021 і внесли свої пропозиції

На пленарному засіданні Київради
На пленарному засіданні Київради

Сьогодні відбулося пленарне засідання сесії Київради. Депутати працювали над проєктом рішення Київської міської ради «Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки» та проєктом рішення Київської міської ради «Про бюджет міста Києва на 2021 рік».

Відкриваючи сесійне засідання, голова Київської міської ради Віталій Кличко наголосив на важливості рішень, які мають прийняти депутати. 

«Кошторис потрібно ухвалити в стислі терміни – у нас залишилося, фактично, два тижні. Тому я прошу всіх депутатів відповідально поставитися до своїх обов'язків перед киянами і ефективно працювати. Бо від цього залежить, який кошторис ми ухвалимо. Як житиме та розвиватиметься столиця наступного року». 

Віталій Кличко наголосив на важливості вчасного прийняття Бюджету 2021

«Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки» депутатському корпусу презентувала Наталія Мельник, директор Департаменту економіки та інвестицій КМДА

Згідно з проєктом цієї програми, у 2021 році з міського бюджету передбачається фінансування 30 міських цільових програм. 

Серед них - програми модернізації зовнішнього освітлення, сприяння розвитку підприємництва, промисловості та споживчого ринку, розвитку транспортної інфраструктури,  «Соціальне партнерство», «Турбота. Назустріч киянам», «Здоров’я киян» та ін. 

Проєкт Бюджету-2021 депутатам презентував директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Репік. 

Директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Репік

Згідно з проєктом бюджету міста Києва на 2021 рік, бюджет столиці на наступний рік прогнозується на рівні  59,2 млрд. грн.

Доходи бюджету міста плануються у сумі 59,2 млрд. грн, видатки - 56,6 млрд. грн. Зокрема, видатки на освіту заплановано у сумі 24,1 млрд. грн, або більше на 3,2 млрд. грн, ніж у цьому році, на галузь «Соціальний захист та соціальне забезпечення» - 4,5 млрд. грн, благоустрій міста - 1,5 млрд. грн, розвиток інфраструктури міста - понад 10 млрд грн. Зокрема, на будівництво та реконструкцію об’єктів збираються витратити 3,4 млрд. грн. 

Фракція “Європейська солідарність” є найбільшою у Київраді

Під час обговорення проєктів цих важливих документів надійшло чимало зауважень та пропозицій від депутатів усих фракцій Київради. 

Зокрема, Віталій Павлик (Єдність) висловив свою позицію щодо виділення більше коштів на оновлення і ремонт ліфтів. «Бюджет повинен мати чіткі пріоритети», - зауважив депутат. 

«Як киянин я радію, що видатки на транспорт наступного року будуть у пріоритеті, але несправедливо що на 60% зменшилися видатки на спорт», - вважає Вадим Васильчук (Голос). 

«Несправедливим є зменшення майже у 4 рази видатків на галузь ЖКГ. Будемо від нашої комісії подавати відповідні пропозиції на розгляд комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку», - така думка Олександра Бродського (Батьківщина), голови постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Київради. 

Ксенія Семенова (Слуга народу) вважає, що не враховане фінансування капітальних ремонтів дворів, тому кияни під час епідемії коронавірусу  проводять час, переважно, в парках. 

Сергій Артеменко (Європейська солідарність) переймається долею парків «Перемога» та «Аврора», які дуже важливі для киян, котрі мешкають на Лівому березі. 

«Мешканці Деснянського району давно чекають на будівництво багатопрофільної лікарні. На наступний рік заплановано 2,5 млн. грн. на проєктування цього важливого об`єкту. Але цих коштів недостатньо, тому сподіваємося, що протягом року буде дофінансування», - вважає Ганна Старостенко (УДАР).  

«Дуже важливо, щоб було передбачено фінансування капітальних ремонтів у житлових будинках», - Юлія Ярмоленко (Єдність). 

Денис Москаль (Батьківщина) запропонував збільшити фінансування на екологію, зокрема, виділити кошти КП «Плесо» на проведення капітальних ремонтів. 

Марина Порошенко (Європейська солідарність) закликала більше уваги приділити фінансуванню медичної галузі, оскільки Київ є лідером із захворюваності на коронавірус і налічується дуже велика кількість інфікованих медичних працівників.

Ігор Опадчий (УДАР) вважає, що у столиці має бути менше незавершених об`єктів. Одним з таких є парк Кіото, тому це питання потрібно врахувати при розподілі видатків бюджету-2021.

«Прозвучало багато депутатських пропозицій по збільшенню видатків на проєкти громадського бюджету, охорону здоров`я, житлово-комунальне господарство, тощо, але ж потрібно виходити з наявних фінансових можливостей. Адже, якщо десь потрібно збільшувати, то десь треба і зменшувати. Однак, що зменшувати, ніхто з депутатів не пропонує», - така думка Мирослави Смірнової (УДАР). 

Пропозиції по бюджету надійшли від усіх фракцій 

Сесія ухвалила – прийняти до розгляду проєкти рішень Київської міської ради «Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки» та «Про бюджет міста Києва на 2021 рік».

Постійній комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Київради 15 грудня доручено провести відкриту презентацію проєкту бюджету та «Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки» за участю головних розпорядників коштів. 

Далі, протягом цього тижня, мають бути внесені поправки до проєкту бюджету. Після їх розгляду комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку їх опрацює і скорегований проєкт бюджету передасть на розгляд сесії Київради, яка відбудеться 24 грудня. 

Отже чи отримають кияни вчасно Бюджет-2021? Думки експертів з цього приводу.   

Володимир Репік, директор Департаменту фінансів КМДА:

Дуже важливо, аби кияни вчасно отримали бюджет на наступний рік. Його можуть називати по-різному – розвитку, стагнації, проїдання, але він має бути прийнятий вчасно. Від цього залежить, як житиме та розвиватиметься столиця наступного року. 

Володимир Прокопів (Європейська солідарність):

Вчасне ухвалення бюджету є дуже важливим заходом. Депутати повинні згуртуватися і це зробити. Але кожна депутатська фракція, в тім числі і наша, має ряд критичних зауважень, без врахування яких кошторис не може бути прийнятий. Зокрема, є тенденція до скорочення фінансування проєктів Громадського бюджету. Це, вважаю, неприпустимим. Тому цього тижня Бюджет-2021 треба доопрацювати. 

Тарас Козак (Голос), заступник голови постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку:

Запитань по запропонованому бюджету багато. Будемо задавати їх департаментам та головним розпорядникам на засіданнях постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку протягом цього тижня. 25 грудня – кінцева дата затвердження місцевих бюджетів, яка зафіксована у Бюджетному кодексі. 

Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»