Депутати Київради розпочали розглядати бюджет

Депутати Київради розпочали розглядати бюджет
Депутати Київради розпочали розглядати бюджет

Сьогодні розпочалося пленарне засідання сесії Київради. У порядку денному всього два питання, але саме від них залежить, як столиця житиме у наступному році.

Депутати працюватимуть над проєктом рішення Київської міської ради «Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки» та проєктом рішення Київської міської ради «Про бюджет міста Києва на 2021 рік».

Відриваючи сесійне засідання, голова Київської міської ради Віталій Кличко наголосив на важливості рішень, які мають прийняти депутати. 

«Сьогодні головне питання, заради якого ми зібралися, - ми повинні взяти до розгляду проєкт бюджету столиці на наступний рік. Кошторис потрібно ухвалити в стислі терміни – у нас залишилося, фактично, два тижні, - зазначив мер. - Тому я прошу всіх відповідально поставитися до своїх обов'язків перед киянами і ефективно працювати. Бо від цього залежить, який кошторис ми ухвалимо. Як житиме та розвиватиметься столиця наступного року». 

Він підкреслив, що понад п'ять років бюджет Києва є відкритим і прозорим. Будь-хто в режимі онлайн може подивитися, скільки надходжень отримує місто і на які витрати йдуть гроші громади. Від конкретного ЖЕКу чи дитячого садочка до окремих комунальних підприємств.

Закупівлі через систему ProZorro столиця теж запровадила першою. І ця інформація теж відкрита і з нею завжди можна ознайомитися.

«Тому давайте працювати без політики та популізму. І доопрацюємо та ухвалимо бюджет, оптимальний в цій складній ситуації. Бо ми бачимо падіння економіки, як ледве виживає бізнес. А це все – надходження, яких ми недоотримаємо в бюджет міста. Тож треба зосередитися на головних напрямках і статтях. – Щоб забезпечити життєдіяльність столиці та її подальший розвиток. А зроблено для цього вже немало», - наголосив Віталій Кличко. 

Згідно з проєктом бюджету міста Києва на 2021 рік, бюджет столиці на наступний рік прогнозується на рівні  59,2 млрд. грн.

Доходи бюджету міста плануються у сумі 59,2 млрд. грн. і, у порівнянні з очікуваним виконанням бюджету за 2020 рік, зростуть на 1,3% (755,2 млн. грн). Видатки на 2021 рік плануються в обсязі 56,6 млрд. грн.

Також проєктом передбачено погашення зобов’язань за зовнішніми та внутрішніми запозиченнями у сумі 2,7 млрд. грн.

Зокрема, у структурі бюджету збільшується частка видатків на соціально-культурну сферу. Так, видатки на освіту складають 43% і плануються у сумі 24,1 млрд. грн, або більше на 3,2 млрд. грн, ніж у цьому році.

На галузь «Соціальний захист та соціальне забезпечення» пропонується спрямувати 4,5 млрд грн.

Видатки на благоустрій міста заплановано в обсязі 1,5 млрд. грн. Одночасно з урахуванням соціальної складової, проєкт бюджету міста Києва на 2021 рік передбачає і витрати на розвиток інфраструктури міста. З цією метою передбачено понад 10 млрд грн. Зокрема, на будівництво та реконструкцію об’єктів збираються витратити 3,4 млрд. грн. 

Згідно з проєктом «Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки» у 2021 році з міського бюджету передбачається фінансування 30 міських цільових програм. 

Серед них - програми модернізації зовнішнього освітлення, сприяння розвитку підприємництва, промисловості та споживчого ринку, розвитку транспортної інфраструктури, «Соціальне партнерство», «Турбота. Назустріч киянам», «Здоров’я киян» та ін. 

Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»