Київська школярка розробила унікальну систему для електронного квитка

Разом з командою Софія створила Telegram-бот, який звітує перед користувачем про оплату проїзду за допомогою карти KyivSmartCard
Разом з командою Софія створила Telegram-бот, який звітує перед користувачем про оплату проїзду за допомогою карти KyivSmartCard

Учениця 11-го класу Політехнічного ліцею НТУУ "КПІ" Софія Павлова у складі «Команди КМАН-1» посіла перше місце з проєктом «Універсальна система Електронного Квитка».

Окрім Софії, у команді працювали Олександр Павлюк, студент IV-го курсу Коледжу управління та інженерії НАУ, Владислав Гарматюк, курсант І-го курсу ДНЗ «КПК ПВФП», Роман Дмитришин, учень 10-го класу СЗОШ № 297.

Учасники створили Telegram-бот, який звітує перед користувачем про оплату проїзду за допомогою карти KyivSmartCard - відправляє повідомлення про те, де, коли і о котрій були оплачені поїздки. А також вказує кількість поїздок, що залишилася. 

В планах команди - розпочати співпрацю з КП «Київпастранс», щоб запустити бот у загальне користування.

Софія розповідає, що взяла участь в хакатоні, бо він був орієнтований не на космос, інші країни чи щось абстрактне, а на Київ – місто, в якому вона живе. І це чудова нагода проявити творчий і науковий потенціал, розв’язуючи проблеми рідного міста.

«Робота в новій команді з новими людьми була водночас і складною, і цікавою. Це новий досвід і нові знайомства, які можуть привести до співпраці в майбутньому. Формат хакатону сам собою дуже непростий, адже команді з 4 осіб дають 3–4 дні на аналіз проблеми й створення свого рішення», – ділиться Софія.

До речі, Софія є головною героїнею Дня відкритих дверей – КПІАбітFest, який познайомить вступників з життям університету та проходитиме вже в цю суботу онлайн. 

HACKATHON KYIV FUTURE KMANHAB - інноваційний проект Київської МАН. Учасниками команд хакатону, який проходив 3-4 грудня на базі лабораторії відновленої енергетики Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, були запропоновані проєкти для Київської міської державної адміністрації.

Друге та третє місця у команд, які працювали над проєктами вдосконалення вхідних дверей в метро Києва. 

Студенти 2–го курсу ФЕЛ кафедри електронних пристроїв та систем Сасько Ілля та Корж Андрій, а також студенти КНУ ім. Шевченка Павло Грицюк та Андрій Родіонов, студент І курсу КНУ ім. Тараса Шевченка у складі «Команди студентів» посіли третє місце в онлайн-хакатоні KMAN-HAB «KYIV FUTURE» з проєктом «Безконтактна система роботи дверей в метро Києва».

Його ідея полягає у застосуванні автоматичного відкривання дверей в метрополітені для зручності переміщення пасажирів у години пік і зменшення ризику передання коронавірусу через фізичний контакт з дверима. Нині проєкт доопрацьовується й незабаром буде поданий на фінансування.

Андрій розповідає, що складно було зібрати команду, але зрештою вони з усім впоралися. Цей хакатон дав можливість поміркувати над інноваційним рішенням для поліпшення життя звичайних людей.

«Це дуже цікава проблема, бо пасажири не завжди притримують двері, через що інші пасажири можуть отримати удар, або людина може бути втомлена й у неї просто бракує сил як слід відкрити важкі двері», – коментує Ілля.

Нагадаємо, у Києві відкрили безкоштовний хаб для школярів

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»