ДНК Нації: у Києві відкрили безкоштовний хаб для школярів

ДНК Нації: у Києві відкрили безкоштовний хаб для школярів

Вчора, 8 вересня, для сучасної, прогресивної молоді відкрили безкоштовний науковий Хаб «ДНК НАЦІЇ». Проєкт реалізований за ініціативи громадської активістки Юлії Печуляк та за допомогою депутата КМДА Олександра Бродського у партнерстві з Київською Малою академією наук. 

Креативний міський простір знаходиться за адресою Дорогожицька, 15-а.

– Метою проєкту є створити усі можливості для талановитої молоді, аби вони розвивалися у нашій країні та робили її кращою, а не їхали закордон. Ми віримо в те, що більшість дітей братимуть активну участь у розвитку міста Києва, – коментує автор проєкту Юлія Печуляк.

Разом із досвідченими науковцями та бізнес тренерами у хабі навчатимуть дітей підприємництву, залучатимуть до соціальних, економічних та політичних процесів у суспільстві. Проводитимуть зустрічі з політиками та підприємцями.

– Відтепер у дітей є затишний куточок, де вони можуть реалізовувати свої ідеї. Я навіть готовий допомагати втілювати їх у життя. Оскільки я є Головою постійної комісії з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Київради, то б хотів, щоб молодь практикувала свої ідеї вже зараз. Можливо, зможемо підключати підприємців до втілення тих чи інших проєктів. Крім того, я батько трьох дітей. Моя донька знає 5 мов, і я б дуже хотів, щоб вона та інша талановита молодь реалізовувала свій потенціал в нашій країні та розвивала Київ. В цьому і була ідея хабу. Спільно з Київською Малою академією наук й далі будемо підтримувати цей проєкт, – коментує депутат КМДА Олександр Бродський.

Хаб стане подієвим майданчиком, коворкінгом і зручним місцем для громадської активності.

– Автор проєкту Юлія Пічуляк, зібрала голоси, організувала цей проєкт, а ми, разом із Департаментом освіти і науки, були виконавцями. Цю прекрасну локацію будемо використовувати для того, щоб проводити спільні заходи. Це коворкінг для дітей. Тут діятиме школа лідерства, школа бізнесу, і я сподіваюся, що усі зацікавлені особи будуть якнайкраще працювати для того, щоб мотивувати дітей вчитися і досягати вершин, адже наша молодь – наше майбутнє, – додає директорка Київської Малої академії наук Ірина Поліщук.

На відкриття прийшло чимало старшокласників зі шкіл Шевченківського району, які із інтересом слухали, що нового і цікавого їм можуть запропонувати у хабі.

Я президент технічного ліцею, а ще займаюся народною хореографією. Мені цікаво дізнатися, яким чином я і мої однолітки можемо придумувати, і, головне, втілювати проєкти Громадського бюджету, наприклад, для своєї школи, – розповідає учениця технічного ліцею Анна.