На Контрактовій площі будуть боротися з насильством за допомогою тіней

Під час акції на екран проектують сцени насильницьких дій
Під час акції на екран проектують сцени насильницьких дій

Сьогодні у рамках закінчення міжнародної акції «16 днів проти ґендерного насильства» біля пам’ятника Григорію Сковороди  відбудеться перформанс під гаслом «#НеМовчиПроВажливе», на якому перехожі символічно захищатимуть жертв насильства.

10 грудня із 18:00 до 19:00 біля пам’ятника Григорію Сковороди пройде перформанс під гаслом «#НеМовчиПроВажливе», організований Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Акція #НеМовчиПроВажливе розкриває тему гендерно обумовленого та домашнього насильства за допомогою сучасної молодіжної технології перформансу. На місці проведення акції встановлюється спеціальна конструкція з проектором та просвітним білим полотном, на яке здійснюється проекція певної сцени насильницьких дій, при цьому всі герої зображені тінями. Кожен охочий стає у промінь проектору таким чином, аби його тінь опинилась між жертвою та кривдником і має зафіксувати власну тінь на екрані. Таким чином картина із зображення сцени насильницьких дій перетворюється на зображення сцени захисту від насильства.

Тінь перехожого перетворює сцену насильства на сцену захисту від насильства

За рахунок індивідуальної участі в акції всі події відбуваються максимально безконтактно, тобто із дотриманням всіх існуючих протиепідемічних норм.

Організатори планують робити фотографії сцен захисту і викладати їх у соціальних мережах із хештегом #НеМовчиПроВажливе. Під час акції відбудеться розповсюдження інформаційних матеріалів із номерами «гарячих» ліній щодо насильства в сім’ї.

Акція #НеМовчиПроВажливе розкриває тему гендерно обумовленого та домашнього насильства

У рамках акції, яка триває з 25 листопада до 10 грудня, спеціалісти мережі центрів соціальних служб столиці долучились до проведення перформенсу «Не мовчи про важливе» у Голосіївському, Деснянському та Подільському районах. Заходи проводили співпраці зі Службою у справах дітей та сім’ї і КМЦ «Родинний дім».

У випадках вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі. можна звернутися на гарячу лінію для осіб, які постраждали від домашнього насильства «15-00»

Протягом акції працівники КМЦСССДМ надавали фахові консультації на кризовій лінії ГО «Ла-Страда» з питань домашнього насильства, розповсюджували друковану продукцію з координатами, куди звернутися за допомогою у ситуації насильства.

Працівники соціальних служб розказують, куди звертатися у випадках насильства

Фото - Мережа центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді м. Києва

Нагадаємо, соціальні служби столиці об'єднаються проти насильства

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»