Соціальні служби столиці об'єднаються проти насильства

Соціальні служби столиці об'єднаються проти насильства

Вчора, 8 грудня, у Києві пройшов форум «Домашнє насильство: погляд 360° Виклики. Можливості. Дії»

На форумі заступниця голови київської державної адміністрації Марина Хонда розповіла про роль місцевого самоврядування в протидії та запобіганню насильству:

– Якщо говорити про місто, то в нас в цій системі величезна кількість соціальних служб і це не говорячи про поліцію та судові органи. Проте досі залишається проблема, що різні відомства, по-своєму трактують різні нормативно-правові акти і оцінюють соціальну послугу.

Марина Хонда підкреслила, що соціальна система повинна бути вибудувана таким чином, щоб виявляти складні життєві обставини, які можуть призвести до насильства, ще до його факту. Адже 90% постраждалих навіть не здогадуються, що над ними чиниться насильство.

– Наразі готується відповідна Міська цільова програма, яка дасть можливість гармонійно поєднати усі дотичні служби таким чином, щоб насильству вдавалося справді запобігати, а не констатувати побиття вже постфактум, – зазначила Марина Хонда.

Форум «Домашнє насильство: погляд 360° Виклики. Можливості. Дії» організований в рамках щорічної Всесвітньої акції «16 днів проти насильства».

Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»