8 мільярдів на розвиток: кияни отримають не тільки метро на Виноградар

У грудні 2021 року відкриють дві нових станції метро на Виноградар
У грудні 2021 року відкриють дві нових станції метро на Виноградар

У 2021 році на капітальне будівництво, ремонти та реконструкцію об’єктів міської інфраструктури планують спрямувати понад 8 млрд гривень.  Ці кошти передбачено закласти відповідно до Програми економічного та соціального розвитку міста Києва на 2021-2023 роки.

«За прогнозом фінансування, зокрема, на транспортну галузь передбачено 4,7 млрд грн, на житлово-комунальне господарство – 1,7 млрд грн, освіту – 792 млн грн, охорону здоров’я – 218 млн грн, соціальний захист та соціальне забезпечення – 227,2 млн грн, культуру та мистецтво – 196,6 млн грн, охорону навколишнього середовища – 30,2 млн грн, будівництво та регіональний розвиток – 26,5 млн грн», – повідомила директорка Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник.

Директорка Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник

До переліку об’єктів капітального будівництва та реконструкції на 2021 рік включено 148 об’єктів міської інфраструктури.

«До переліку включено пускові, з високим ступенем будівельної готовності, та ті об’єкти, на розробку проєктної документації яких були витрачені бюджетні кошти у минулі роки. А також об’єкти, фінансування яких передбачається за рахунок Державного фонду регіонального розвитку. Мова йде, зокрема, про будівництво, реконструкцію та капітальні ремонти дорожньої мережі, мостів та шляхопроводів, метро на Виноградар, проєктування лінії метро на Троєщину, будівництво мереж зовнішнього освітлення, розвиток швидкісного рейкового транспорту та паркувального простору в місті», – сказала Наталія Мельник.

За її словами, також проєктом Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2021-2023 роки на реконструкцію І черги Бортницької станції аерації, технічне переоснащення заводу «Енергія» та рекультивацію полігону твердих побутових відходів № 5 в с. Підгірці у 2021 році передбачено 225 млн грн.

 Крім того, заплановані капітальні ремонти житлового фонду за програмою співфінансування 70/30, ліфтів, асфальтового покриття дворів та міжквартальних проїздів. Загалом у галузі ЖКГ до переліку ремонтів та реконструкцій внесено 978 об’єктів.

«У 2021 році в переліку капітальних ремонтів фінансуванням, у першу чергу, будуть забезпечуватись проєкти-переможці Громадського бюджету на 2021 рік, перехідні об’єкти та ті, строк завершення яких визначено до 31 грудня 2021 року», – зауважила Наталія Мельник.

Проєкт Програми економічного та соціального розвитку міста Києва 2021-2023 роки пройшов стратегічну екологічну оцінку та громадське обговорення із залученням наукових та громадських організацій міста. Документ буде розглянуто депутатами під час засідання профільної постійної комісії та після погодження – на пленарному засіданні Київської міської ради.

Програма економічного і соціального розвитку базується на Стратегії розвитку міста Києва та є узагальненням всіх середньострокових документів, і спрямована на комплексний розвиток міста. У ній сконцентровані та деталізовані пріоритетні завдання і заходи міських цільових програм, стратегічних планів комунальних підприємств, визначаються пріоритетні для міста проєкти, які передбачаються до фінансування з бюджету міста.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»