У столиці розкажуть, як киянам долучитися до прийняття рішень у місті

У столиці розкажуть, як киянам долучитися до прийняття рішень у місті

Cьогодні відбудеться остання п'ята зустріч Київського Форуму організації громадянського суспільства "2020: РІК ВИКЛИКІВ ТА ТРАНСФОРМАЦІЙ" за темою: "Стан розвитку інструментів участі у місті Києві". Учасники обговорять актуальний стан громадської участі у міському врядуванні.

Динаміка процесів децентралізації та адміністративно-територіальної реформи в Україні спонукає до всебічного залучення громадян до процесів прийняття управлінських рішень. Громади, для забезпечення свого сталого розвитку все більше приділяють увагу громадській участі, що є основою забезпечення демократії на місцях.

Кияни сьогодні можуть користуватися більше ніж двадцятьма механізмами залучення до процесів прийняття рішень органами державної влади та органами місцевого самоврядування. В умовах пандемії маємо тенденцію до збільшення використання мешканцями столиці онлайн-інструментів участі, з одночасним нівелюванням традиційних форм комунікації. Водночас відзначаємо певний рівень недовіри мешканців у питаннях громадської участі, що значно підсилюється через різного роду обмеження останніх місяців.

З цими викликами нам варто боротися спільно, застосовуючи провідний світовий досвід.

Для порівняння стану справ у Києві та інших містах України, до обговорення долучили колег, які сфокусуються на викликах в цілому по країні та нових можливостях, які принесли зміни.

Презентуючи міські практики, розкажуть про нові кейси партиципації та активізації залучення киян до активної участі в громадському житті та налагодження діалогу з владою.

Серед експертів Форуму:

‣ Марина Хонда, заступниця голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
‣ Володимир Кебало, керівник проєкту Ради Європи в Україні “Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні”
‣ Інна Скляр, виконавча директорка Місцевої асоціації “Київська агломерація”
‣ Леонід Донос, виконавчий директор Асоціації учасницького розвитку громад
‣ Анна Ніколенко-Баєва, директорка з організаційного розвитку Асоціації учасницького розвитку громад
‣ Іван Вербицький, директор аналітичного центру “Cedos”
‣ Артем Стельмашов, начальник відділу з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних звʼязків секретаріату Київської міської ради
‣ Дмитро Кулібаба, перший заступник директора КП "Центр публічної комунікації та інформації”
‣ Роман Лелюк, Директор Департаменту суспільних комунікацій

Коли: 8 грудня о 14.30
Форум транслюватиметься онлайн на YouTube каналі Департаменту суспільних комунікацій КМДА.

Нагадаємо,  на минулому формусі розповіли, як залучати молодь до розвитку міста

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»