Яку новорічну ялинку обрати до свята: натуральну, штучну чи композицію

Ялинки з засніженої лісової плантації на Волині зможуть рости у Києві після новорічних свят
Ялинки з засніженої лісової плантації на Волині зможуть рости у Києві після новорічних свят

Наближається Новий рік, і у продажу вже почали з’являтися ялинки – головний атрибут свята. Кожен рік в усьому світі лунають гасла - не купувати зрубані дерева. Адже альтернатива для створення справжнього новорічного настрою є! 

У КП «Дарницьке лісопаркове господарство» киян також закликають підтримати світову тенденцію і відмовитися від живого деревця.

Представники лісництва вважають, що соснова чи ялинова гілочка, прикрашена новорічними іграшками, принесе у ваш дім не менше свято, ніж зрублена ялинка. Можна також поставити штучну ялинку чи зробити декоративні композиції із різноманітних матеріалів: різнокольорового паперу, стрічок, прикрас, бісеру, гілок дерев, текстилю, ґудзиків та інших найнесподіваніших матеріалів.

-Моя особиста думка, що спеціально вирощувати новорічні ялинки для столиці у наших лісах не має сенсу, - розповів головний лісничий КП «Дарницьке ЛПГ» Юрій Дубів. - Викошувати щорічно по 50 – 70 га сосон, яким 5 -10 років, для того, щоб вони за 10 днів перетворилися на хмиз? Краще хай живуть у лісі до 200 років. А у місто на ялинкові базари можна, за потреби, поставляти ті дерева, які були видалені під час проріджування. Крім того, у столицю везуть з усіх кутків України сосни та ялини. Але, як на мене, краще залишити дерева у лісі. А людям ми завжди пропонуємо гілки, святкові композиції та ідеї, як створити новорічні букети, не пошкоджуючи гарні молоді дерева.

Читайте також «Хто шкодить лісам навколо Києва»

Проте, є цілком екологічно правильна альтернатива зрубаним сосонкам. Придбати хвойне деревце у контейнері, а після свята висадити його у відкритий ґрунт. Таку альтернативу широко пропагує відомий київський «ековолонтер», засновник Центру альтернативного озеленення Роман Любека. 

-З Ковельського лісгоспу Волинської області та з Івано-Франківщини я знову привіз партію ялин Європейських, ялиці Фразера, ялицю білу, колючу. Ми у соцмережах зібралися в групу, люди охоче замовляли живі деревця з корінням у ґрунті, - розповів «Вечірньому Києву» Роман Любека. – Оце днями сам їх копав із лісівниками Волині на спеціальних плантаціях по вирощуванню новорічних дерев. Вісім смерек довелось одразу посадити у Києві, бо з їхнього коріння обсипався ґрунт, доки вони їхали в Київ півтисячі кілометрів. Нині я споруджую контейнери і розсаджую в них привезені «зелені скарби», які, маю надію, вже у січні прикрасять подвір’я столичних будинків.

.Роман Любека висадив не одне хвойне дерево у столиці.

Всі, хто брав ялинки у контейнерах минулого року, висадили їх у ґрунт, вони прижилися. Бо кияни дотримувалися порад із догляду. Протягом року консультувалися, що і як робити з деревами навесні, влітку. В підсумку – столиця, її прибудинкові території збагатилися більш ніж сотнею хвойних дерев. Вважаю, що це найгуманніший спосіб провести з користю для довкілля новорічні свята з живою ялинкою. Проте, не слід зловживати прикрасами для живого дерева. 

На жаль (а може, й на щастя), нарядити живу новорічну красуню так само рясно, як зрубану ялинку, не вийде. Бо їм не все одно, скільки кілограмів пластику і скла висить на їх гілках. Використовувати електрогірлянди на такому деревці заборонено. По-перше, це зайва вага. А по-друге, висушування нагрітими лампочками гірлянд повітря між гілочками.

-Для тих, хто не хоче або не може заморочуватися із лопатами, добривами та поливом, є інший спосіб – ялинка на прокат: «взяти в дім – відсвяткувати – повернути», - говорить Роман Любека. – Головне, щоби деревце з корінням постійно перебувало у добре зволоженому грунті у своєму контейнері, якомога далі від приладів опалення.  Висадити його можна одразу після Різдва у січні. А надалі – дотримуватися рекомендацій, які надаємо кожному, хто бере ялинку додому. Поради є і на нашій сторінці у спільноті волонтерів-озеленювачів. А щоби ваші ялинки, які ростуть біля будинків, не вкрали перед Новим роком, рекомендую обприскати їх крейдою або колорантом, розчиненим у воді, які потім змиваються дощами. 

Нагадаємо, що хвойні ліси насичують атмосферне повітря такими біологічно активними речовинами фітонцидами, які вбивають чи пригнічують зростання і розвиток бактерій, мікроскопічних грибів та інших форм мікроорганізмів, а також добре поглинають шум, служать фільтром від пилу. 

Фото автора

Катерина Новосвітня