Бібліотека і суд: київські заклади отримали нагороди за доступність

Третій рік поспіль ініціатива Доступно.UA відзначає інклюзивні заклади
Третій рік поспіль ініціатива Доступно.UA відзначає інклюзивні заклади

У Києві вручили нагороди [відкриті двері] – 2020 від ініціативи Доступно.UA,  якою відзначають доступність та зручність локацій для маломобільних груп і для людей та ініціатив, що стимулюють інклюзію в містах та сприяють позитивному сприйняттю людей з інвалідністю в суспільстві. Більшість нагород отримали столичні заклади, зокрема бібліотека імені Тичини та Святошинський районний суд. 

Вже 4 роки Доступно.UA поширює ідею доступності міського простору та повноцінне включення людей з інвалідністю у життя суспільства. Мета  ініціативи— показати, що люди, які пересуваються на інвалідному візку можуть жити і насолоджуватись життям на повну, гуляти містом, відвідувати різні заходи та заклади.

Традиційно у грудні Доступно.UA вручає нагороду доступним закладам та ініціативам. 

Переможці нагороди [відкриті двері] 2020

 В Urban Space 500 пропонують безкоштовний майданчик для важливих проєктів

В номінаціі “Бізнес” перше місце посіла благодійна київська барахолка Кураж з вечірками, інклюзивною дитячою зоною, виставками, лекціями, майстер-класами і розвагами.  Традиційно проходить щомісяця на ВДНГ.  На 3-му місці - громадський ресторан  Urban Space  500 (вул. Грінченка, 9), який надає майданчик для відкритих подій, що творять зміни, а 80% прибутку витрачає на проєкти з розвитку Києва. 

Бібліотека Тичини пропагує максимальну доступність інформації для всіх без виключення

В номінації "Публічні простори" перше місце посіла Центральна районна бібліотека ім. П.Г. Тичини (вул. Митрополита Андрея Шептицького, 24). В бібліотеці наголошують, що основною задачею себе як бібліотечного закладу вважають максимальну доступність інформації для всіх без виключення.  Лишень нагадують про карантинні обмеження: масковий режим, дистанцію та чисті руки. 

Нове приміщення суду має навігацію, розроблену з урахуванням потреб усіх громадян

Також перше місце посів і інклюзивний суд  -  Святошинський районний суд м. Києва (Якуба Колласа, 27а). У листопаді тут відкрили новий вхід та приміщення, особливістю якого є  детальна навігація приміщенням суду, що розташована на кожному поверсі суду та розроблена з урахуванням потреб громадян з особливими потребами. 

Veteran Hub має вільний доступ та відкритий простір

На третьому місці - мережа закладів  Veteran Hub. Veteran Hub - простір для ветеранів та громадських організацій, що працюють у сфері ветеранських справ (вул. Ю. Іллєнка, 42). Простори стали по-справжньому зручними  завдяки правилу трьох В: Вільний доступ (потрапити до хабу легко і майже без перешкод: якщо є сходи, то мають бути й нормальні пандуси з ліфтами. У самому хабі немає перепадів, а також просторо для пересування на колясці),  Відкритий простір (ветерани безпечніше почуваються в просторі, що проглядається, тому у приміщенні мінімум стін й закапелків, натомість — ти побачиш що відбувається в іншому куточку), Взаємозв’язок (у приміщенні немає кімнат: одна зона перетікає в іншу, а їхнє призначення визначаєш ти). 

У номінаціі "Ініціативи" друге місце посів столичний Музей у темряві "Третя після опівночі" / 03:00. (вул. О.Гончара, 45в) - перший в Україні музей, де всі екскурсії проходять в абсолютній темряві та у супроводі незрячих гідів.

Музей у темряві пропонує унікальний досвід

Нагадаємо, станцію метро Шулявська облаштовують за новими стандартами - з урахуванням потреб людей з інвалідністю.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»