Бібліотека і суд: київські заклади отримали нагороди за доступність

У Києві вручили нагороди [відкриті двері] – 2020 від ініціативи Доступно.UA, якою відзначають доступність та зручність локацій для маломобільних груп і для людей та ініціатив, що стимулюють інклюзію в містах та сприяють позитивному сприйняттю людей з інвалідністю в суспільстві. Більшість нагород отримали столичні заклади, зокрема бібліотека імені Тичини та Святошинський районний суд.
Вже 4 роки Доступно.UA поширює ідею доступності міського простору та повноцінне включення людей з інвалідністю у життя суспільства. Мета ініціативи— показати, що люди, які пересуваються на інвалідному візку можуть жити і насолоджуватись життям на повну, гуляти містом, відвідувати різні заходи та заклади.
Традиційно у грудні Доступно.UA вручає нагороду доступним закладам та ініціативам.
Переможці нагороди [відкриті двері] 2020

В номінаціі “Бізнес” перше місце посіла благодійна київська барахолка Кураж з вечірками, інклюзивною дитячою зоною, виставками, лекціями, майстер-класами і розвагами. Традиційно проходить щомісяця на ВДНГ. На 3-му місці - громадський ресторан Urban Space 500 (вул. Грінченка, 9), який надає майданчик для відкритих подій, що творять зміни, а 80% прибутку витрачає на проєкти з розвитку Києва.

В номінації "Публічні простори" перше місце посіла Центральна районна бібліотека ім. П.Г. Тичини (вул. Митрополита Андрея Шептицького, 24). В бібліотеці наголошують, що основною задачею себе як бібліотечного закладу вважають максимальну доступність інформації для всіх без виключення. Лишень нагадують про карантинні обмеження: масковий режим, дистанцію та чисті руки.

Також перше місце посів і інклюзивний суд - Святошинський районний суд м. Києва (Якуба Колласа, 27а). У листопаді тут відкрили новий вхід та приміщення, особливістю якого є детальна навігація приміщенням суду, що розташована на кожному поверсі суду та розроблена з урахуванням потреб громадян з особливими потребами.

На третьому місці - мережа закладів Veteran Hub. Veteran Hub - простір для ветеранів та громадських організацій, що працюють у сфері ветеранських справ (вул. Ю. Іллєнка, 42). Простори стали по-справжньому зручними завдяки правилу трьох В: Вільний доступ (потрапити до хабу легко і майже без перешкод: якщо є сходи, то мають бути й нормальні пандуси з ліфтами. У самому хабі немає перепадів, а також просторо для пересування на колясці), Відкритий простір (ветерани безпечніше почуваються в просторі, що проглядається, тому у приміщенні мінімум стін й закапелків, натомість — ти побачиш що відбувається в іншому куточку), Взаємозв’язок (у приміщенні немає кімнат: одна зона перетікає в іншу, а їхнє призначення визначаєш ти).
У номінаціі "Ініціативи" друге місце посів столичний Музей у темряві "Третя після опівночі" / 03:00. (вул. О.Гончара, 45в) - перший в Україні музей, де всі екскурсії проходять в абсолютній темряві та у супроводі незрячих гідів.

Нагадаємо, станцію метро Шулявська облаштовують за новими стандартами - з урахуванням потреб людей з інвалідністю.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»