У столиці назвуть кращі вистави 2019 року

Фестиваль-премія ГРА проходить втретє
Фестиваль-премія ГРА проходить втретє

Завтра стануть відомі 12 вистав, котрі увійдуть до шортліста ІІІ Всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА.

Через форс-мажорні обставини, спричинені пандемією COVID-19, III Всеукраїнський театральний фестиваль-премія «ГРА» у 2020 році проходив у зміненому форматі: організатори відмовилися від тижня показу у Києві вистав-фіналістів, яких оцінювало міжнародне журі. Та є й позитив: буде більше переможців. Цьогоріч лауреатами щорічної національної театральної премії стануть усі вистави, що увійдуть до шортліста (12 вистав).

До довгого списку премії увійшло 28 вистав з 9 міст України. З них - 13 київських постановок. 

Verba за мотивами драми-фейєрії Лесі Українки є одним з претендентів на звання кращої драматичної вистави/ft.org.ua/

Лауреатів фестивалю-премії визначать у шести загальних номінаціях: За найкращу драматичну виставу; За найкращу виставу для дітей; За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу; За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу; За найкращу камерну виставу (до 150 глядачів); За найкращу пошуково-експериментальну виставу (на перетині театральних/мистецьких жанрів).

Відзнака фестивалю-премії ГРА/facebook.com/festpremiaGRA

Переможців нагородять відзнакою фестивалю-премії та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проєкту.

До Церемонії нагородження, яка відбудеться в київському театрі оперети, можна долучитися онлайн: пряма транляція розпочнеться 3 грудня о 19:00 на Facebook-сторінці ГРИ або Youtube-каналі НСТДУ.

Засновником та організатором Фестивалю-Премії «ГРА» («GRA» («GreatRealArt»)) є Національна спілка театральних діячів України. «ГРА» проводиться на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року. Цьогоріч театри представляли прем’єри, що вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2019 року. Участь у проєкті беруть професійні театральні колективи різних форм власності і форматів роботи.

Нагадаємо, Міжнародний щорічний ярмарок PHOTO KYIV 2020, присвячений мистецтву фотографії, цього року триває онлайн з 2 до 12 грудня

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»