Жінки та Чорнобиль: PHOTO KYIV показує фотографії з різних країн онлайн

PhotoKyiv презентує роботи авторів з України, Германії, Франції, Іспанії, Швейцарії, Польщі та Бельгії.
PhotoKyiv презентує роботи авторів з України, Германії, Франції, Іспанії, Швейцарії, Польщі та Бельгії.

Міжнародний щорічний ярмарок PHOTO KYIV 2020, присвячений мистецтву фотографії, цього року триває онлайн з 2 до 12 грудня. 

Ярмарок проходить на платформі Pangram. Це мистецький онлайн-простір, в якому PhotoKyiv презентує фотографії авторів з України, Германії, Франції, Іспанії, Швейцарії, Польщі та Бельгії. Також будуть представлені віртуальні стенди галерей: Apart11, 5.6, Maria Claudia Réseau d’Art, NewNow Gallery, Київська Школа Фотографії, MYPH, MSG ART SPACE, ABRAMOVYCH.ART, Галерея Карась.

Dmitry Bogachuk, Etretat

Крім виставкової програми, PHOTO KYIV презентує 3 спецпроєкти, фокус двох з них – в об’єктиві жінки. 

Kourtney Roy, проєкт “Ідеальна жінка”

“Women’s eye” (кураторка Кароль Глозе-Піду)  - проєкт, направлений на висвітлення жіночої творчості.

Були відібрані 14 талановитих художниць з Канади, Німеччини, Швейцарії та України за їхній особливий погляд, який піднімає актуальні сьогодні теми, серед них: соціальні та історичні питання, які розкривають роль жінки в суспільстві та типові стереотипи; зображення жіночого тіла як пасивного об’єкта бажання або як суб’єкта власної постановки; гендерна ідентичність та питання рівності; використання нових цифрових технологій (3d-друк, віртуальна реальність); роль фотографії як інструмента само-рефлексії і спосібу подолати часто жорстку реальність життя та покращити її; концептуальні на естетичні питання, які включають в себе сприйняття оточення та візуальної реальності.

Олена Павлова “Лібідо”

Перший груповий проект Організації Жінок Фотографинь України (кураторка Анна Мельникова). 

Відображає актуальну зацікавленість до селфі як репрезентації успішного Я,  а також висвітлює популярне на сьогоднішній день явище — жіноче мистецтво. 

100 жінок представляють свої фото та текст про те, що означає бути своєю музою. 

Серія розповідає про трагедію жителів Чорнобильської зони

Ще один спецпроєкт присвячений пам’яті видатного українського фотографа Віктора Марущенка. 

Це знімки  про людей, які пережили катастрофу на Чорнобильській АЕС – серія розповідала про трагедію жителів України, які постраждали від створеної людськими руками глобальної техногенної аварії.

Крім того, планується освітня програма: лекції в реальному часі в форматі відеоконференцій, дискусії та презентації фотокниг. 

Онлайн ярмарку можна відвідати цілодобово з будь-якої країни

Перехід в онлайн формат дає змогу  необмеженій кількості відвідувачів з усього світу потрапити на ярмарок  безпечно для здоров'я, не порушуючи соціальну дистанцію.  Ярмарок працюватиме цілодобово, а це означає, що поціновувачі фотографії зможуть відвідати віртуальні стенди у будь-який зручний час на сайті фестивалю.

Нагадаємо, Київський музей народної архітектури відкрили для відвідувачів

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»