У центрі столиці відновили фасад історичної будівлі початку ХХ століття

Місто взяло на себе 70% вартості робіт
Місто взяло на себе 70% вартості робіт

Завдяки ініціативі та сприянню мешканців завершені ремонтно-реставраційні роботи фасаду житлового будинку – пам’ятки архітектури місцевого значення за адресою вулиця Бульварно-Кудрявська, 19.

Проєкт з відновлення історичної будівля став яскравим прикладом та підтвердженням ефективності міської програми співфінансування.

Загальна вартість реставраційних робіт із відновленням декоративних елементів раннього модерну та розробленням самої проєктної документації становить 1,3 млн гривень, 30% частки профінансовано самими співвласниками будинку.

Знадобилося два роки, аби реалізувати проєкт

«Я дуже вдячний ініціативній групі жителів, які виступили з готовністю зробити особистий внесок у розвиток свого міста, це дійсно приклад соціальної відповідальності свідомих громадян для всіх, - відмітив очільник Шевченківського району Олег Гаряга. - Нам знадобилося 2 роки аби реалізувати цей проєкт. Спочатку була розроблена із дотриманням всіх процедур науково-проєктна документація, яка потім пройшла всі узгоджувальні етапи у відповідних інстанціях. А потім ми займалися основним питанням – фінансуванням проєкту. Також, за рахунок економії бюджетних коштів, ми встигаємо до кінця року завершити роботи з капітального відновлення покрівлі на цьому об’єкті».

До кінця року завершать роботи з капітального відновлення покрівлі

«Ми розуміємо складність питання щодо виділення коштів з міського бюджету на такі програми, тому і вирішили із сусідами вийти з пропозицією до місцевої влади включити наш будинок в програму співфінансування. Почали з того, що за свої кошти розробили науково-проєктну документацію. І як результат – у 2020 році ми отримали відновлений фасад, разом ми повернули й зберегли історичний вигляд об’єкта культурної спадщини, видатного зразка раннього модерну», - розповів голова ініціативної групи від мешканців історичної будівлі Олександр Левак.


 

Архітектура пам’ятки вирішена у стилістиці раннього модерну

Житловий будинок на вул. Бульварно-Кудрявська, 19 – пам’ятка архітектури місцевого значення.
Будинок побудований у 1909-1910 роках за проєктом архітектора М. Клуга як житловий. Будинок цегляний чотириповерховий з підвалом, Т-подібний в плані, має проїзд до подвір’я. Архітектура пам’ятки вирішена у стилістиці раннього модерну. Фасад прикрашений характерними для модерну вертикальними тягами, розміщеними між вікнами ліпними поясами рослинного орнаменту, синіми майоліковими вставками у верхній частині лопаток та підкарнизному просторі.


Місто заплатить: як мешканці столиці заощаджують на ремонтах тисячі гривень
 

Підготувала Марія Катаєва, фото Шевченківської РДА