Місто заплатить: мешканці столиці заощадять на ремонтах тисячі гривень

Місто заплатить: мешканці столиці заощадять на ремонтах тисячі гривень

Мешканці будинку за адресою проспект Бажана, 9-З , здійснили ремонт фасаду в рамках міської програми співфінансування «Капремонти». На ремонт свого будинку залучили 364 тисячі гривень коштів міського бюджету, а ще 113 тисяч гривень – зібрали самі.

- Дуже болюча проблема - технічний стан будинків. Покрівля, мережі – все потребує ремонту. Щоб відремонтувати всі будинки, потрібні просто колосальні кошти. А ні в міському бюджеті, а ні в державному їх нема. Закон передбачає, що багатоквартирні будинки – це наша спільна власність, і люди, які проживають в них, повинні брати участь в ремонті. Ремонт будинків – це проблема власників квартир. Ми ж на рівні міста розуміємо, що люди теж не мають грошей, тому й започаткували програму співфінансування. Місто дає 70% коштів на ремонт (в середньому, адже є види робіт, де ця пропорція є іншою), люди збирають 30%. Раніше ця програма працювала лише в будинках, де створено ОСББ, але починаючи з минулого року вона діє для всіх будинків. Тобто не обов’язково створювати юридичну особу, ОСББ. Така програма має чудову перспективу, і на 2020 рік виділено близько 100 млн грн. з міського бюджету на співфінансування капітальних ремонтів в будинках, де не створено ОСББ, - зазначив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

З однієї квартири мешканці сплатили 12 700 тисяч грн, розповідає мешканка  будинку Зінаїда Василівна. Проте недарма, зазначає жінка – адже в квартирах одразу потеплішало.

- До ремонту в квартирах було 17-18 градусів, стало – 20-21. Зараз ми плануємо ремонтувати наш будинок далі - замінити вікна, зробити освітлення, - зазначає киянка.

Куди ж звертатись та з чого почати, якщо вирішили взяти участь у програмі співфінансування свого будинку, розповідає Петро Пантелеєв:

1.створюється ініціативна група, наприклад 3 сусіди.

2. ініціативна група звертається до районної державної адміністрації або до керуючої компанії

3. представники ініціативної групи отримують консультацію щодо подальших дій

4. на зборах мешканці приймають спільне рішення, складається протокол зборів

5. представники районної адміністрації складають кошторис та здійснюють необхідні закупівлі

6. мешканці збирають кошти (свою частку, яку потрібно сплатити).

За 4 роки роботи програми співфінансування ремонтів у житлових будинках у ній взяли участь понад 500 ОСББ.

- Сьогодні є будинки, які сплачують 30-32 грн за метр квадратний за опалення, а є будинки після проведення технічних заходів, які сплачують 9-10 грн. Тобто різниця в три рази, - додає Петро Олександрович.