Єдина вижила із семи: Кличко поділився спогадами бабусі про Голодомор

Кожен може долучитися до збереження пам’яті про Голодомор
Кожен може долучитися до збереження пам’яті про Голодомор

Мер столиці Віталій Кличко поділився родинними спогадами про Голодомор, та закликав українців о 16 годині запалити свічку пам’яті та поставити її на підвіконні.

«Друзі! Сьогодні ми вшановуємо пам‘ять жертв Голодоморів та політичних репресій. 
Моє покоління дізнавалось про ті страшні події від тих, хто їх пережив. В нашій родині, наприклад, це була бабуся Євдокія Пилипівна. Вона єдина вижила зі своїх семи братів і сестер. І одна з небагатьох, хто вижив в її рідному селі.

Тоді, в радянському вакуумі, її розповіді здавались мені моторошною легендою. Однак час відкрив трагічну історію українського народу.

Сьогодні я запалю свічку на знак пам’яті про голодне дитинство моєї бабусі, про її вбитих тоталітарним режимом братів і сестер. Я вшаную пам’ять понад 10 мільйонів українців, закатованих Голодоморами.

Ми пам’ятаємо...»

Гаслом цьогорічних заходів є "Збережи пам'ять. Збережи правду". Воно нагадує, що до збереження пам'яті про Голодомор може долучитися кожен, наприклад, записавши спогади ще живих очевидців геноциду або передавши до музею сімейні артефакти, що збереглися з того часу.

 Мільйони українців були знищені радянською владою штучно створеним голодом. Так намагалися придушити волю і гідність українців, знищити національну свідомість. Це – жахлива сторінка в історії України. 

Ми повинні зберегти пам’ять про ті страшні події та поширювати правду про цю трагедію

Підготувала Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»