Мода на спорт: тренди сучасних бігунів

Як то кажуть, «щось модно, щось вийшло з моди, а щось – вічне». У такому випадку біг – це вічне, однак біг колами на стадіоні – вже вийшов із моди. Тож про тренди «бігового» напрямку «Вечірній Київ» розповість вам детальніше.
1. Біг з дитячим візочком.
Відсутність вільної хвилини дійсно може стати проблемою для молодої мами. Але вихід є! І навіть не потрібно думати, з ким лишити дитину.
Завдяки своїй практичності, біг з дитячим візочком стає дедалі популярнішим. Що потрібно знати:
- Не будь-який візочок підходить для бігу.
Спеціальний біговий візочок винайшов журналіст та бігун Філ Бечлер. Він створив першу таку коляску у 1983 році, після народження сина. Вже через рік Бечлер продавав візочки під брендом Baby Jogger. Тобто причиною винаходу стала ідея поєднання бігу та бажання проводити більше часу з власним малюком.
- Біговий візочок обов'язково має три колеса великого діаметру з надувними шинами. Середній діаметр задніх коліс – від 40 см, переднього – від 30 см.
Це забезпечує стійкість, м'який хід, допомагає краще проходити крізь траву, пісок, сніг та бруд.
- Переднє колесо має бути зафіксоване.
У такому положенні з коляскою можна бігти тільки прямо: щоб повернути її, доведеться пригальмувати, нахилити коляску до себе і повернути її на задніх колесах. Виробники колясок рекомендують бігати саме так, щоб уникнути випадкових різких поворотів коляски. Але пряма, гладенька дорога для бігу – це ідеальні умови. Переднє колесо в більшості сучасних моделей можна перевести у рухливий режим.
- Найкращий варіант – спеціальна коляска підвищеної прохідності для бігу містом, наприклад, Thule Urban Glide 2.
Розроблена з урахуванням специфіки, вона має всі необхідні характеристики для комфорту батьків та безпеки малюка.
- Бігти можна у будь-яку пору року та за будь-якої погоди.
І в дощ, і в сніг, і якщо сильний вітер. Якщо мокро – накривайте візочок спеціальним дощовиком; якщо вітер – сильніше тримайте ручку візочка, щоб уникнути неочікуваних змін траекторії її руху.
- Не кладіть у візочок зайвих речей.
- Будьте уважні під час бігу, а перед виходом з дому уважно перевірте колеса.
2. Плогінг.
Плогінг – це новий тренд серед еко-активістів та фізично активних людей. Ідея проста – бігуни беруть із собою пакети та збирають сміття під час пробіжки.
- Екологічність.
Проблема сміття наразі актуальна по всьому світу. Активісти влаштовують різноманітні акції, намагаються боротися із засміченням природи будь-якими засобами. Плогінг є досить цікавим та універсальним варіантом, оскільки поєднує збір сміття та...
- Підвищене фізичне навантаження.
За даними фітнес тренерів та додатків з підрахунком калорій, плогінг є ефективнішим за звичайний біг, адже потребує активних рухів руками, нахилів і так далі. А зібране сміття слугує своєрідним додатковим ваговим навантаженням. Порівняння: пів години бігу – мінус 235 калорій, плогінг – мінус 288 калорій та мінус засмічені вулиці / парки.
Корисно для тіла, природи та стрічки в Instagram.
Плескіт води та шурхіт пакетів: у Києві випробували «акваплогінг»
3. Нічні пробіжки.
Звичайно, нічні пробіжки актуальні лише в теплу пору року. Однак вони не втрачають своєї актуальності, а навпаки – стають популярнішими!
У Києві, наприклад, функціонувала Facebook-спільнота Kyiv Night Run, яка, на жаль, неактивна з 2017 року. Однак ті, хто вподобав ідею, самотужки влаштовують подібні зустрічі та продовжують популяризувати спорт.
- Прохолода.
Якщо говорити про літо, коли вдень температура «сягає висот», біг вночі – це «перемога»! Прохолодне літнє повітря не просто приємніше для пробіжки, такі умови збільшують витривалість, а відтак покращують результат!
- Світанок.
Деякі компанії пропонують не лише пробігтися разом, але і помилуватися світанком. Своєрідна винагорода за старання :)
- Час.
Це ідеальна можливість вести здоровий спосіб життя для тих, у кого просто немає часу вдень. Розпочинати ранок з пробіжки – це не лише користь, а й заряд бадьорості та хорошого настрою на весь день!
Підготуватися до пробігу: поради експерта
Тож не ховайтеся від трендів, ловіть хвилю та долучайтеся ;)