Сплата податку на нерухомість: як не пропустити терміни

Сплата податку на нерухомість: як не пропустити терміни

Головне управління ДФС у м. Києві звертає увагу киян на терміни сплати податку на нерухомість, які спливають 1 вересня 2019 року. Податківці нагадують, що фізичні особи мають сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення, яке за законом, надсилається до 1 липня.

Про це повідомляє прес-служба ДФС.

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку, та відповідні платіжні реквізити, ... надсилаються платнику податку за місцем його податкової адреси до 1 липня року, що настає за базовим податковим роком, – йдеться у повідомленні.

Столична ДФС нагадує, що платники податку на нерухоме майно, які хочуть перевірити правильність даних, що мають про них податківці, можуть зробити це, звернувшись із письмовою заявою до контролюючих органів.

Звірку можна провести щодо:

  • об'єктів житлової та / або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
  • розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
  • права на користування пільгою із сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником на підставі документів (зокрема документів на право власності), контролюючий орган за місцем реєстрації платника проводить перерахунок суми податку.

Платнику надсилається нове податкове повідомлення-рішення, а попереднє вважається скасованим (відкликаним).

ДФС також звертає увагу, що податок щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової чи нежитлової нерухомості фізична особа має сплачувати, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Нагадаємо, київські податківці пояснили, як правильно розрахувати суму податку на нерухомість у столиці.